Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri nagyobb tárhelyű...

Megéri nagyobb tárhelyű mobilt venni vagy jobb megoldás egy + SD kártya?

Figyelt kérdés

Telefonvásárlás előtt vagyok és hát eléggé el vannak szállva ezek a cégek...

128 GB vagy 256 GB meg 512 GB van igaziból...

Nos ezek között akár horribilis összegek is telnek el és ritkán van + egyéb is tárhely növelésen kívül.

Szóval az érdekelne, hogy ha veszek egy 128 GB-os eszközt és olyan 6 ezerért lehet már kingston 128 GB-os SD kártyát venni akkor az jobban megéri? (pénzben biztos) De van valami hátrány vagy bármi ami ez ellen szól? Lassú vagy ilyesmi?



2019. aug. 6. 19:29
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Jobban jársz a külön SD-vel, hiszen 128GB-on eleve minden program és azok adatai elférnek.

Viszont ha meghal a teló valami oknál fogva, akkor az SD-n tárolt képek, dokumentumok, stb. azonnal használható tovább egy másik készülékben vagy laptopon, míg ha csak belső memóriában lenne, lehet hogy nem lenne mód kimentésre, vagy ha szakember el is vállalja, árban mindenképp rosszabbul járnál és idő, bizonytalanság.


Spéci programok vannak, amikkel elérhető, hogy akár a fotók, videók, letöltések, stb. ne a belső tárra kerüljenek, hanem egyből az SD-re. Azaz így mindig biztonságban lennének a fájljaid.


SD is elromolhat, de átlagos használat esetén ez ritka (és hibás fájlrendszer esetén laptopon javítható a hiba).

2019. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem van egy kis SDm és ott vannak ilyen szürke felkiáltó jeles fájlok. Valami média hiba... Nem tudom mitől lehet én rontottam el valamit. Vagy rossz az SD.

Tudtok esetleg valami jó SD kártya márkákat mondani?

2019. aug. 6. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es is írta, SD-n teljes biztonságban vannak az adatok akkor is, ha a telónak kampec lenne + ha belassulna a telefon, akkor csak kiveszed a kártyát, és máris nincs terhelve, jobban fog futni! Arról nem is beszélve, hogy bővíthetőség nélkül, de kétszer akkora tárhely opciójával kategóriától függően akár 20-60 ezer Ft különbség is lehet, pedig mindössze egy 2 dolláros chip-en múlik az egész, ez a gyártók egyik rafinált üzletpolitikája! Éppen ezért amiket felsoroltam, amikor új telefont akarok venni, nálam mindig fontos szempont a memória bővíthetősége! + SD-kártya jobb megoldás!
2019. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy SD-kártyában a legnagyobb márkákkal tényleg nem igazán lehet mellényúlni:

Samsung, Sony, SanDisk, Kingston, Maxell, Hama

Az A-Data is ismert, de az már nem épp annyira megbízható!

2019. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!