Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri csúcskategóriás telefon...

Megéri csúcskategóriás telefont venni?

Figyelt kérdés

3 éves már a telefonom és már küszködik és akadozik, a tárhely is kevés pedig SD kártyát használok, gyenge a kamerája stb.

Szétnézegettem hogy áll a mostani piac és nagyon egyik sem fogott meg :/ Mindegyikben van valami ami nem felhasználó barát és csak direkt ki akarnak szúrni velünk...

Mit ajánlotok? Milyen telót vennétek ha nem számítana most hogy mennyit szánsz rá? Mi az álom teló ha így tetszik :D Érdekel ki talál olyan telót ami teljesen megfelel neki és ha lenne annyi pénze meg is venné :D Mert jó én is tudom mondani valami horribilis pl ma jön ki a note 10 és a legdurvább változatút fú de megvenném.... Valóban megvennéd? Mert nekem sok minden nem tetszik abban sem :/

Nyilván nincs tökéletes teló, kompromisszumukat kell kötni csak fájó szívvel teszem/tenném meg ha ilyen csúcskategóriában válogatok ami 200+ ezer forintuak. Mert az ember ennyi pénzért elvárja hogy prémium és szinte tökéletes, hiba nélküli eszközt kapjon!



2019. aug. 7. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha már a pénz nem számít, csak a képzelet, akkor írd össze, hogy mi az, amit te elvárnál egy tökéletes telefontól. Hidd el, magadnak könnyítenéd meg a választást. De egyenlőre azt várjuk el a gyártótól, hogy ő találja el helyettünk, aztán meg leszrozzuk..
2019. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Most igaziból nézegettem, hogy milyen telefonok jönnek vagyis mik vannak tervben. Mind az S11 mind ugye a Note 10. Ilyen pletykák, szivárogtatások. Este igaziból több értelme lesz ennek szóvak inkább megvárom azt és azután gondolkozom ezen.

Én nem szeretnék évente új telót venni ezért akarom a most piacon lévő legjobbat, hogy sokáig legyen támogatott a fejlesztő által és jöjjenek a frissítések az én 3 éves tolómra pl már nem jönnek :/ Andriod 7

Most per pill ugye az S10 széria a legújabb (Samsungnál talán elfogultabb vagyok, utóbbi 3 telóm is samsung őket jobban követem) De van ez a One + pro is de nekem ez a felugró kamera nem tetszik... S10 nél az nem tetszik, hogy nincs iris scanner szóval hiába van 2 nagy kamera a képernyőn egy egyszerű fényképre (vagy ha alszom és csukva van a szemem és valaki odatartja) felold. Ez nekem elég nagy negatívum főleg ennyi pénzért, mert ekkora helyet foglal + annyira nagyon nem szépek a képek... (De ez szubjektív kinek mi jó) Maga a hátlapi tényleg jó... A feloldó gomb magasan van stb. Vannak negatívumok mint az értesítési LED hiánya...

És ez a "csúcsmobiljuk" Amivel rengeteg kompromisszum járna...

Nos igaziból annyira nem irreálisak az elvárásaim. Legyen egy jó kamerája elől hátul, szép kép az edge igaziból nem tudom hasznos-e még nem volt edges telóm talán azért + pont ha le van kerekítve. Biztonságos legyen, nagy akkumulátor S10+ pl 4100 ami elég jó.

Igaziból a note 9 az ami megfelel mindennek csak az meg már elég elavult... Most jön a 10 is, max 1 évig lesz még támogatott. Még ez az ONE UI frissítést megkapta de igaziból a 2.0 át nem fogja szerintem... Vagy az az utolsó... ELVILEG S11 azzal fog kijönni az UI 2.0 (pletyka nem tudom igaz e de valami újjal elő kell rukkolniuk) szóval ettől félek ha 1 éves telót veszek max 2 év után cserélhetem is le. A mostani telóm is 3 hónapos volt mikor kijött, leginkább csak úgy veszek telót, hogy ritkábban de akkor a legjobbat és akkor sokáig aktuális és készenlétben van.


Nem tudom ez a Note 10 hozza-e amit elvárok egy telótol, ha igen akkor lehet ezt választom de a bemutató előtt butaság lenne ilyet mondani hogy HUH DE JÓ MEG KELL... Amúgy is gazdaságilag jobban megéri 3-4 hónapot várni míg megjelenik mert drasztikusan túl lövik az árukat és meglovagolják az emberek a HYPE-ot. Nem először vásárlok így, ezt mindenkinek tudom ajánlani nézzék meg árukeresőn vagy valahol ahol jelzi az eladott termékek árát, hogy olyan 3-4 hónap után egy -100 ezer könnyen spórolható!

2019. aug. 7. 16:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy "mi éri meg", alapvetően pénztárcafüggő. Ha két évre hitelt kell felvenned, hogy megvehesd a csúcskészüléket, akkor nem éri meg. Ha az anyagi helyzeted megengedi, akkor nyilván megéri, mert kapsz egy jó minőségű, jó megjelenésű, megbízható eszközt.


Nekem is csúcskategóriás telefonom van, és tudom, könnyű azt mondani, de ha anyagilag le lennék gagyásodva, én beérném egy olcsóbbal, biztosan nem adósítanám el magam egy hülye telefon miatt. De így, hogy volt rá pénzem (iPhone Xs-ről beszélünk), azt mondom, megérte, mert soha nem fagy le, stabilan működik, gyors és mindent tud, amire szükségem van. Ha úgy tetszik, nekem ez volt az "álom teló", megvettem és nem is bántam meg.


A kulcs szerintem az, hogy ha egy telefonnál az árán rugózol meg szörnyülködsz, akkor nem telik rá, hogy megvedd. Ha valakinek ki kell söpörnie minden megtakarítását, hogy meg tudja venni, akkor nyilván máshogy néz rá, mintha különösebb nehézság nélkül kifizetné és kész.

2019. aug. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mint azt kifejtettem nem feltétlen az árával van probléma ha azért az árért reálisan jó eszközt kapnék cserébe... Hanem a túlárazottságon van a hangsúly és hogy jelenleg nem találtam egy olyan telefont sem ami számomra megfelelne. (Én pl. nem szeretem az IOS-t szóval apple nem játszik :/)


De amúgy nem azon van a hangsúly megtehetném-e mert igen, egyben venném meg nem részletre de attól még nem szórom a pénzt egy olyan termékre amivel nem vagyok teljesen megelégedve...

2019. aug. 7. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:

(Én pl. nem szeretem az IOS-t szóval apple nem játszik :/)

Akkor legalább ennyivel előbbre vagy mint én. Én még azt sem tudtam eldönteni.

2019. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ma már biztos nem vennék. Kamaszként vonzott az ilyesmi, mindig a legjobbat, a legerősebbet akartam, aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme. Az alapján kell választanod, hogy mire is van szükséged, mi az amit bevállalsz. Számomra például elvárás a dual SIM, mellé (nem helyette) egy MicroSD foglalat, a könnyen cserélhető akku, a viszonylag strapabíró felépítés, a könnyű szerelhetőség, és a lehető legjobb zenei élmény (plusz FM rádió). Ezek alapján választottam 2017-ben az LG V20-at, és eszem ágában sincs lecserélni. Ha beadná a kulcsot, vagy ilyet vennék megint, vagy váltanék egy drágább FiiO lejátszóra, és mellé vennék egy Xiaomi Qin 1S-t.
2019. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" Hanem a túlárazottságon van a hangsúly és hogy jelenleg nem találtam egy olyan telefont sem ami számomra megfelelne".


És mit értesz "túlárazott" alatt? Azt, ami többe kerül, mint az előállítási költség? Ennyi erővel zsemlét sem éri meg venni, az is "túlárazott". Itt azt kell eldönteni, hogy neked megér-e ennyit. Kompromisszum az mindig lesz, nincs olyan telefon, ami mindent tud. Csak azért, mert sokat fizetsz érte, még ne várj csodát, legfeljebb átlagon felüli minőséget.

2019. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A túlárazott nem azt jelenti hogy amennyibe került kéne eladniuk :DDD Akkor azon senki sem nyerne és össze omlana a gazdaság minden annyiba kerülne amennyit "ér" :DDD

Ezt azt jelenti, hogy az adott pénzedért gyengébb szolgáltatást kapsz. PL suzuki swift 6 millióért megéri? Nem. Túlárazott? Igen

Pontosan ezt keresem ami balanszban van az árával, amiért azt kapom amit elvárhatok, mondjuk 100 ezerért nyilván sok kompromisszum kéne mert közép kategória és az olcsó és mégis sokat tud de felső kategóriában nem értem miért kell MÉG MINDIG beadni a derekunkat és lemondani több dologról is ha már sokat fizetünk érte... Ha veszel egy kínai cipőt meg egy márkásabbat akkor az nem feltétlen azért mert márkás, hanem mert megbízható és strapabíró, drágább de megéri mert hosszabb távon jobb lesz.

De nem értem miért kell mindenhez ilyen dedós példa hogy érthető legyen....

2019. aug. 8. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Dedós példánál maradva, ha a labdát se találod el és veszel egy 20ezer forintos foci cipőt, az egész város rajtad röhög
2019. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

És ez most melyikhez hasonlat vagy mit szeretnél ezzel kifejezni?

El sem tudom találni a labdát, tehát nem értek az okostelókhoz vagy mi :DDD és venni akarok egy csúcsmobilt? hmmm

2019. aug. 8. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!