Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a az áramforrás alatt lévő...

Ha a az áramforrás alatt lévő töltő fém végét vagy telefon töltő csatlakozó fém részét megérintem véletlenül pl: izzadt nedves újjal lehet tőle bajom megrázhat az áram?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondta a villanyszerelő a temetése előtt.
2019. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha törpefeszültségű (pl. 5 V), akkor nem.
2019. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat csupán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést
2019. aug. 15. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a feszültségen múlik, lehet 5 V, mégis agyonvághat, ha átvezet a trafó primer-szekunder között.

Ilyen esetek pedig előfordultak már, gyenge minőségű dugasztápoknál főleg.

Még az Apple is gyanúba került, egy kínai halálos eset miatt, ha jól emlékszem, ami nagy nyilvánosságot kapott akkoriban és az Apple is védekezésre kényszerült, nem kamuhír volt.

Egyébként ne próbáld ki, de én a fázist is megfogom, ha szigetelt a talpam és másik kézzel sem fogok radiátort stb.

Nedves környezettel a talpam alatt viszont még egy dugasztáptól is óvakodnék, mert tudom, hogy milyen vékony az a szigetelés a trafóban, illetve egyéb átvezetés is lehetséges, ami nem vicces ilyenkor.

A kezed lehet nedves, nem azon múlik, a talpad legyen szigetelt, mert akkor nem tud záródni az áramkör a föld felé.

2019. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!