Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilválasztás! Melyik érné...

Mobilválasztás! Melyik érné meg jobban?

Figyelt kérdés
Most jelenleg egy Huawei Mate 10 Lite-ot használok. Az elvárásaimnak tökéletesen megfelel, viszont a kamerája+kijelzője kicsit gyengébb, mint amire számítottam. (július elején volt 1 éves) Szeretnék visszatérni a Samsunghoz. Kb. 1,5-2 év múlva szeretnék váltani, természetesen, ha nem jön közbe semmi. Anyukámnak s8-a van, ami nagyon tetszik, ebből kifolyólag néztem az s8+ ot, továbbá az s9, s9+ ot. Szerintetek melyik fogja legjobban megérni ár-érték arányban (max 130k-t szánnék rá, de ha lehet minél kevesebbet).

2019. aug. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre térjünk majd vissza 1.5-2 év múlva amikor venni szeretnél. Addig sokat fog változni a piac.
2019. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

130-ból jelenleg csak a sima S8 jön ki, az S8+ pedig 137 ezernél kezdődik legolcsóbban, viszont már egyik se mai típus, így hülyeség lenne ennyit adni értük! A Galaxy A70 mindössze 4-5 hónapja van a piacon, bőven kijön ennyiből, és ráadásul nagyon sok funkciós, méretes akksival, az egyik legjobb vétel, viszont a kamerája ennek se az igazi! :/ Dupla akkora felbontású, és egy kicsivel talán jobb minőségű képeket csinál, mint a Mate 10 Lite, de nem sokkal, videózási képessége viszont brutális, fel tud venni 4K-t is, 1080p-t pedig 60 és 240fps-ben is! A kijelző pixelsűrűsége kisebb (393 ppi), viszont Super Amoled!

Ha viszont mindenképp maradnál az S-szériánál, akkor nézz körül 1,5-2 év múlva! Ha nem mostanában akarsz új telefont venni, akkor miért raktad fel már most a kérdést? 1,5 év alatt is nagyon sokat változik a piac, megjelennek új típusok, a mostaniak viszont már minimum kifutóban lévők lesznek, szóval nagyon korai ez az időzítés, hová siettél a kérdéssel?!

2019. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy kicsit előresiettem a kérdéssel, viszont a barátnőm ugyanakkor kapta a telefonját, mint én és ő már most újat kap ami kicsit zavar, ezért kezdtem el előregondolkodni :( csak azért 1,5-2 év múlva szeretnék újat, mert addig szerintem simán kibírja, viszont azt hallottam, hogy a frissítésektől stb-től nagyon be fog lassulni, szóval lehet, hogy már csak fél vagy 1 éve van hátra.. Amúgy is nagyon előtetervező vagyok, szóval bocsánat ha valakit esetleg felidegesítettem :) amúgy igen, tudom, hogy sokat fog még változni a piac, viszont azt is tudom, hogy ahogy jönnek ki az új modellek úgy csökken a régiek ára, ezért gondolkodtam, inkább mostani "csúcs" mobilokon, mert azok valószínűleg elfogadható áron lesznek, a fent említett időpontig. Amúgy igen, mindenképp szeretnék a s-szériánál maradni, főleg anyukám telefonjának a tapasztalatai miatt ;)
2019. aug. 16. 10:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és az ár igen képlékeny, tehát én ennél többet nem szeretnék kérni a szüleimtől egy telefonra, (még nem vagyok annyi idős, hogy magamnak keressem a pénzt, gyűjteni nem tudok, mert mi nem kapunk zsebpénzt😅) viszont nem tudom, hogy ők mennyit adnának pl. egy s9-ért. Anyukám biztos támogatná, hogy samsungot szeretnék, mert ő nagyon bízik a márkában, de biztos egyik szülőm se adna érte horribilis árat.
2019. aug. 16. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért merek írni, mert ez még másfél évig aktuális.

Szerintem akkorra már az s8-at hanyagold, inkább az s9, egyszerűen mert újabb.

Viszont szerintem csak használtan vedd meg, jó állapotban (arra más a gazdag úgy is lecseréli egy s11-re, note 11-re), egyszerűen olcsóbb, és ha normális az állapota, akkor meg minek új. Mivel újabb, ezért tovább kap legalább egy évvel frissítést az s8nál, és mivel csúcskészülék, ezért alapból tovább mint egy A széria, na meg azért összerakásra is jobb, szóval bírni fogja. Ha meg még szépen használgatod pár évig, nem lesz baj a "régi" android verzió, most is e legtöbb alkalmazás 5.1-re-6.0-ig támogatva van, az meg megkapja az android 10-et-11-et. Szerintem azzal jól járnál.

S8-at pedig inkább akkor válassz ha nagyon olcsón találnál nagyon jó állapotút. Azért az is egy csúcskészülék.

2019. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!