Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért adnak töltőt minden...

Miért adnak töltőt minden telefonhoz?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem, hogy amikor megjelent a microUSB, az volt az egyik cél, hogy el lehessen hagyni a töltőt, ennek ellenére nagyon bátornak kell lennie annak a cégnek, amelyik ezt be meri vállalni (pl. Amazon). A töltők meg csak gyűlnek otthon. Miért nem a töltő nélküli telefon az alap, és a töltővel csomagolt pedig pl. kit? Drágább lenne fenntartani egy ilyen rendszert, mint mindenhez töltőt adni?
2019. aug. 22. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy macerás kérdés.


Sok olyan ember van,hogy ha már vesz valamit akkor ahhoz legyen meg az összes tartozék,és azonnal használható legyen az a dolog.


Ami teljesen jogos,főleg ha új dologról van szó.


Ha próbálkoznának is ilyennel,hogy az üzletbe az eladó azt mondja : nincs töltő mert a régi telód töltője is jó hozzá,akkor az lenne a válasz,hogy de az már használt,és új telefonhoz új töltő kell,mert a régi lehet hamar be fog dögleni majd,vagy valami ilyesmi.


Max ösztönözni lehetne az üzletben is a vevőket,hogy x ezer ft-al olcsóbb ha nem kész töltőt hozzá..

2019. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző telefonjaim töltőit vagy elnyeli a föld🙄 vagy megtörik az USB csatlakozója. Így nekem jó, nem kell folyamat pótolnom.
2019. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mr. V. ***** válasza:
100%

Több okból is...

-egyes készülékeknek elég az 500mA, másiknak 650, 750, ... kell. Így ha neked van egy régi készülékből maradt 500mA töltőd, a hozzá adott vékony vezetékkel, akkor a vezeték sem lesz jó 1A töltőáramot igénylő készülékhez, illetve a töltő is kevés.


-különböző töltőknek különböző szűrésük van. Pl. amit a készülékhez adtak, töltés közben is tudok rajta írni hibátlanul, ha már egy másik töltőt használok, akkor a tapi rész megőrül és ugrál össze-vissza


-a készülék gyártója akkor garantál, ha a megfelelő töltővel van töltve (se kisebb, se nagyobb).


-hány embernek volt/van magnója, videója, amit már nem használ és ezért tudná használni az euro 220-as kábelt, mégis minden tévéhez, magnóhoz továbbra is adják, mert nem feltételezhetik, hogy van régi és ha van, az hibátlan-e.



A honvédségnél adtak "kanálgépet"... mivel még megvan, akkor ha étterembe megyek, én is kérjem a tálalást kés-villa-kanál nélkül (mert viszek sajátot) és számítsák le a mosogatás kieső díját??? Nevetséges!


A töltő egységesítés főként azt célozta, hogy ha épp valahol lemerül, akkor ne az legyen, hogy meg vagy lőve, hanem tudjon valaki kölcsön adni egy töltőt, amivel kihúzod hazáig. Itt ugye nem teljes töltésről van szó, lényegtelen a teljesítmény, csak valameddig bírja ki.


De alapvetően minden készülékhez a szükséges minőségű (szűrés) és teljesítményű (1A, 850mA, ...) töltőt adnak, ami biztosítja a készülék optimális töltését.


Tehát tartozék, ahogy a magnódeckhez az RCA kábel, a zenelejátszóhoz a fülhallgató, ...


Lehet, hogy van neked otthon, de nekik sokkal többe kerülne külön csomagolás (azaz gépsor), külön cikkszám, stb. azért, hogy egy 60-80e Ft-os készülék mellől kivegyenek egy 1e Ft-os kiegészítőt.


Én pl. a telefon mellé kaptam iránytűt, asztali tartót, 2 féle övtartót, USB lámpát, töltő bölcsőt, tartózsákot, sörnyitót vonalzóval és csavarkulcs lukakkal, kijelzővédő üveget. Igaz, hogy túlélő-telefon, de én se kértem extrákat, még is minden kiegészítőt sikerült már használnom és nem bántam, hogy nem hagyták ki ezeket 1-2e Ft leértékelésért.

2019. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Az e-hulladék csökkentése volt a cél, mégsem úgy alakult.

Ma már többféle terhelhetőségű adapter is van, megjelentek a gyorstöltési technikák, ami egymással sem kompatibilis, emelt feszültség stb.

Szeretnek arra is hivatkozni, hogy csak a sajátjukért vállalnak garanciát, mert egy másik kárt okozhat, ami a gagyibb termékekre igaz is, ugyanakkor a nyerészkedés is motiválja a gyártókat.

2019. aug. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a töltő a legszükségesebb alap dolog.


Csak akkor lenne elhagyható, ha azonos töltő szabvány lenne és mindenki venne magának. Amivel ugyanott lennénk, hogy kell egy töltő.


Engem mondjuk sokkal jobban zavar, hogy kapok egy csomó hulladékot a telefon mellé. Leírás minden nyelven, csodaszép díszdoboz, olyasmik amik a kukában landolnak úgyis. Inkább ezen spóroljanak és adjanak helyette mondjuk inkább egy fülhallgatót vagy egy jó gyári tokot.

2019. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Zzzoli ***** válasza:
Azért mert törvényi szabályozás a legtöbb országban hogy üzemelő, önállóan üzemeltethető eszközt lehet csak forgalmazni. Mivel a gyártó, forgalmazó nem tudja, nem tudhatja hogy van-e töltőd, így adnak hozzá egy töltőt is és máris nem lehet a törvénynek ezzel a cikkelyével támadni őket. Egyébként egy töltő, ha még quickcharger is, nincs egy dollár az előállítása.
2019. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mint szinte minden elektronikai készüléket, a telefonokat is különböző kiegészítőkkel lehet megvenni. A gond csak az, hogy a forgalmazók (akiktől te, mint Gipsz Jakab felhasználó garanciával megvásárolod) a füldugóval, töltővel, töltőkábellel, kézikönyvvel telerakott dobozos terméket veszik meg, azt adják tovább. Én pl. kb. 10 évvel ezelőtt egy magyar webshopban vettem egy LG telefont, amihez semmi nem volt, még a magyar nyelvű használati útmutatót is a megadott weboldalról lehetett letölteni. A webshopból még a rendelés napján felhívtak, hogy tényleg ezt akarom-e megvenni, mert ez olcsóbb, de nincs hozzá semmilyen kiegészítő. USB-s töltővel és adatkábelekkel már akkoriban is Rábcát lehetett rekeszteni, szóval volt hozzá mindenem.
2019. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg lettem győzve.
2019. aug. 22. 19:59
 9/11 Szirty ***** válasza:
100%

"az volt az egyik cél, hogy el lehessen hagyni a töltőt"


Szerintem nem ez volt a cél, hanem az hogy ne legyen mindegyiknek egyedi töltőcsatlakozója és töltő adaptere.

Ezt részben sikerült is elérni.


"Az e-hulladék csökkentése volt a cél, mégsem úgy alakult."


Az e-hulladék csökkentéséhez magának a mobiltelefonnak a gyártását kellene mérsékelni!!


[link]

2019. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

- A töltő fogyóeszköz, én kb. olyan gyorsan dobálom ki az USB kábeleket/adaptereket, mint ahogy újakat adnak a cuccok mellé

- Nincs két egyforma töltő, se két egyforma kábel. Nem véletlenül mindig a gyári a legjobb.

2019. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!