Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire zavaró a Xiaomi...

Mennyire zavaró a Xiaomi telefonon, hogy a képernyőből eltakar a kamera?

Figyelt kérdés
Most készülök valamilyen tel.-t venni, és lehet, hogy a fenti márkát venném
2019. aug. 28. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Meg kell szokni mert a telefonok 90%ka amit ma gyártanak, mind notch-os. Már kezdenek notch nélküli (felugró kamerás, kijelző mögötti láthatatlan kamerás stb.) mobilokat is csinálni csak ez még gyerekcipőben jár.
2019. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy érted, hogy a Xiaomi márkán belül van ez a notch -dolog? Vagy van más tel. márkáknál is(?) És tényleg olyan magas százalékarányban (?) Mert pl. a Nokiáknál nem emlékszem ilyenre...

Köszi a választ!!

2019. aug. 28. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, más márkáknál is van ilyen, mert ez most a legelterjedtebb design, a mai trend! Lényege, hogy minél vékonyabb legyen a keret, mert a kijelző minél jobban kitöltse az előlapot, de ugye a szelfikamerának meg kell hely, és ezt így oldották meg! Xiaomi, Huawei, Honor, Samsung, LG - többnél is előfordul, viszont például a Nokia és a Sony ezt elutasítják, és inkább csak akkora keretet hagynak felül, amekkorát a kamera, fényérzékelő, beszédhangszóró stb. engednek. Szerintem egyáltalán nem zavaró, mert ha a filmet vagy videót teljes egészében látható méretűre állítjuk be a kijelzőn, akkor a két szélén fekete sáv marad, mivel az ilyen tartalmak továbbra is csak 16:9 képarányban jeleníthetők meg, képek pedig szintén 16:9 vagy 4:3, legfeljebb játékokénál lehet kissé zavaró! De például a Samsung Galaxy A70-en beállítható, hogy a notch mellett állandó fekete sáv maradjon a kijelzőn, amivel elrejted, és minden tartalom csak a notch alatt jelenjen meg, de minden ilyen telefonra van hasonló megoldás!

Viszont szerintem még anélkül is kevésbé zavaró, mint az a megoldás, hogy a kijelző meg van "fúrva", és abban van a szelfikamera, például: Samsung Galaxy S10-es széria, Honor V20, Motorola One Vision, stb..

A zavartalan teljes kijelzőre kifejlesztett pop-up mechanizmus pedig még eléggé kiforratlan, nem javasolnám!

2019. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! Én játszani nem is szoktam a tel-n (legalább is eddig - de szerintem nem is (nagyon) fogok...pontosabban nem is merült fel ilyesmi - tehát még kevésbé valószínű, hogy zavarni fog. Ha pedig úgy is be lehet állítani, hogy lemaradjon a filmből az az egész sáv, akkor pláne nem fog zavarni...köszi!!
2019. aug. 29. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!