Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha már úgyis egész éjszaka...

Gábordegábor kérdése:

Ha már úgyis egész éjszaka töltjük a telefonunkat nem érdemesebb pc usb portjáról kisebb árammal akkumulátor élettartam meghoszabítás céljából tölteni?

Figyelt kérdés

2019. szept. 8. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magam is ezt a módszert alkalmazom, csak nem PC-ről, mert mérésem szerint onnan még 500 mA áramot sem kapott.

A dolog ott kezdődik, hogy a standard USB-dugasztápban az adatvonalak két pontja rövidre van zárva, amit a telefon észrevesz és abból tudja, hogy 500 mA fölött is lehet terhelni.

PC-re dugva ez a rövidzár értelemszerűen nincs, ezért az legfeljebb 500 mA árammal szabad neki terhelni.

Tehát adódott az ötlet, hogy készítek olyan kábelt, amin ezt a rövidzárat nem is képes érzékelni, de azután másképp hidaltam át a dolgot. Van ilyen USB-teszterem:

[link]

Amit szétszedve egyszerűen átvágtam egy helyen a rézfóliát egy gravírozóval (szikével is megoldható), ahol az adatvonalat átvezeti magán.

Ezután a telefon nem érzékeli a rövidzárat és bekorlátozza magát kímélő 500 mA áramra.

Így bármilyen adaptert és kábelt változtatás nélkül lehet használni, ha pedig kiiktatom a tesztert, gyorsabban tölt.

2019. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Új telefont vettem xiaomi mi 9t gyorstöltést nem tudom kikapcsolni.Akkumlátort nem lehet kivenni.Sokáig szeretném használni csak az akku miatt nem szeretném kidobni.A kérdésem igazából az lenne ha 5 volt 0.5 amperal töltöm vagy 5v 1a akkor nem káros? Hozzá adott töltő 5v 3a 9v 2a 12v 1.5a tud.
2019. szept. 8. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!