Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik telefont...

Szerintetek melyik telefont vegyem? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Xiaomi Redmi Note 7 vagy Samsung Galaxy A50?


Van egy kis háttér story is, ami a következő: Ebben az évben vettem egy Xiaomi Mi 8 Lite-ot és azzal nagyon rossz tapasztalataim voltak, konkrétan a You Tube-on kívűl minden más közösségi média értesítései buggoltak rajta mint a rettenet, késve kaptam meg őket, vagy egyáltalán nem, többször lefagyott...De ez volt eddig az első Xiaomi mobilom, és egy rossz tapasztalat miatt nem akarom temetni a márkát, mert az ismerőseim Xiaomi mobiljai teljesen jól működnek, meg mindenhol jó értékeléseket látok rúluk, de érthető okokból mégis kicsit tartok tőle hogy megint így járok.


Ha esetleg tudtok még ebben az ár kategóriában telókat akkor nyugodtan írjátok le mert vevő vagyok más javaslatokra is.



2019. szept. 20. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
7
2019. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Antutu teljesítménytesztben 166 ezer a Note 7, 146 ezer a Galaxy A50, árban olcsóbb a Note 7, minden másban sokkal jobb A50 (OLED képernyője szuper).

Note 7 is egész jó, ha ezek nem zavarnak:

Melegben túlmelegszik, lekapcsolja GPS-t, fényerőt, ami csak akkor bosszantó, ha nyáron melegben navigálásra kiteszed szélvédőre. Nincs úgy egyben a készülék.

2019. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát azért amikor le veszi a fényerőt a napsütésben nyáron amikor mondjuk az utcán sétálok és nem látok semmit a kijelzőből az elég zavaró lenne számomra, és hát nincs sokkal lemaradva az A50 Antutu-n ezek szerint, úgyhogy eddig afelé húzok ezek alapján.


Amúgy nagyon szeretem hogy az összes You Tube-os tesztelő szereti "kifelejteni" az ilyen "apróságokat"...

2019. szept. 20. 12:04
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Hogy könnyebb legyen összehasonlítani őket:


[link]


(Te tudod, hogy mi a fontos neked egy telefonban)


Nekem A50-em van. Meg vagyok vele elégedve. A hiányosságai (amik amúgy engem nem zavarnak):


- A 4 GB RAM-ból a rendszer sokszor 2-t is lefoglal (bár ezt nem éreztem, csak feltűnt mikor néztem)


- Ha nincs elég fény, nem csinál éles képet


- Magas grafikán vannak akadások a játékoknál (másképp nem fagyott le, nem is akadozott, pedig én használom rendesen)


- Ha a wi-fi jel nagyon gyenge (a tűnik el, majd van egy kicsi, majd megint eltűnik és így tovább kategória), akkor a telefon nehezen csatlakozik rá. Meg se kapja elsőre.

2019. szept. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a linekt, ez hazsnos volt tényleg, hát figyelj, én szerintem maradok az a 50-nél, eddig egy iPhone SE-m volt, a wifi azzal is így volt, sőt azt tudom mondani hogy kb minden más telefonnál is :D A telefon kamerája szerintem teljesen ok, nem szokásom sötétben fényképzegetni szóval...

Játszani se nagyon szoktam, kb az van hogy mindig fent van egy Hill Climb racing ha mondjuk várok a buszara és nincs netem...


Nekem egy telefonban az a fontos hogy tudjak csinálni mai standardek szerint normális minőségű képeket, ne akadjon, ne fagyjon le, lehessen vele normálisan netezni, legyen benne ujjlenyomat vagy arcfelismerés és legyen jó minőségű kijelzője, illetve legyen szoftveresen naprakész. Ezek eddig mind megvannak ahogy látom, és Android 10-et is kapni fog.


Ami még nagyon tetszik benne az az always on kijelző finkció és a magas üzemidő.

2019. szept. 20. 13:22
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

Jó kis Iphone SE-t kár lecserélni, mert az a legjobb telefon! Inkább vegyél mellé egy Ipad 2019-et!

A50 nem tud 4K videót felvenni, de még 1080p 60 fps-t sem, Note 7 is csak 1080p 60 fps-t (120 fps lassítottat, de annak nincs sok értelme). Főkamera fényképek sem lesznek lényegesen jobbak jó fényviszonyok mellett, szelfizésnél van lényeges különbség...


Iphone SE is 131 ezer Antutu pontos, egy csomó tetszben kijön, hogy milyen fürge, aminek fő oka, hogy negyed annyi pixel van rajta, mint egy FHD+ kijelzően, ehhez pedig atomerős.

[link]

2019. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Összetört, darabokban van. És iPhone-t nem akarok venni mert max egy 7S-re futná, aztán az is szerintem max iOS 14-ig marad bent a frissítést megkapó modellek közt.


Szóval ja, ennyi pénzt nem vagyok hajlandó kiadni telóra amennyiből mondjuk legalább egy iPhone 8-at tudnék venni újonnan, használtból olyat keresni amivel nem basznak át meg nem horror áron adják meg macerás...

2019. szept. 20. 16:18
 8/19 A kérdező kommentje:

És oké hogy akkor 2 évre lenne telóm, ez szépés jó, dehát fos akumlátorlehet cserélgetni állandóan, alapból is alacsony üzmeidő (legalábbis nekem) és 2 évre is sokallom ezt az árat...


Pedig sokkal jobban szeretem az iOS-t, de ilyen árakkal felejtős...


Meg hát ez a 2 év se garantált, iOS 13-at megkapta de ki tudja 14-et fog e. És én úgy vagyok vele hogy egy iPhone addig jó amég vannak rá frissítések.

2019. szept. 20. 16:22
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Mennyire zúztad le Iphone SE-t?

3 ezer előlapján LCD-stül:

[link]

3 ezer hozzá a ház:

[link]


Kb. minden általános iskolában van olyan diák szaki aki egy 5 ezresért összerakja, de ha nem suliba jársz, akkor ott van pl. a prohardver, ott is vannak ilyen szakik.


Ezért a legjobb telefon az SE vagy 6S, nem kell fájnia a szívének, ha ripityára zúzod, ha ügyesebb vagy magad 6 ezért újra építheted, youtube-ön ott van hozzá minden videó.

2019. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Akksi is 3 ezer alatt van:

[link]

2019. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!