Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történhetett az iPhonnal?

Mi történhetett az iPhonnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történt minap az iPhone 6s készülékemmel, hogy a Szeptember 19-én megjelent IOS 13 frissítése során teljesen meghalt a telefon.


Az IOS 13 frissítésének megkezdése során (az os letöltése folyamán) átléptem Facebook-ra ami azonnal ki crachelt (kilépet a homescreenre és összeomlott). Ezt 3x játszotta el, miután a 4. probálkozás során egyszer csak elsötétült a telefon. Azóta se hard reset sem töltőre semmit se reagál. Nem indul el, semmit se jelenít meg.


Telefonos ismerősöm megnézte se az akkumulátornak se a kijelzőnek (vagy a háttérvilágításnak) nincsen baja.


Kérdésem az lenne, hogy okozhatott bármi olyan hibát a frissítés ami még szoftvere módon javítható, vagy valószínüleg az alaplap (esetleg más része) mehetett tönkre?


Előre is nagyon szépen köszönöm az ötleteket!



2019. szept. 21. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Most megtanultad szerintem a leckét. Hogy mindig az utolso frissítést hagyd ki, mert az úgy van a gyártó által beállítva, hogy elrontsa a telefonod. Most venned kell másik iphonet. Vagy androidost.
2019. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hűha! Nyomd hosszan a ki-be kapcs gombot, majd a home gombot vagy 20mp-ig. Vagy ez a hard resetre gondoltál? Itunes-sal próbáltad már?
2019. szept. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első természetesen nem ez a szituáció, ilyet az Apple sem tehet meg nem akarok magyarázkodni, de nem erről van szó nyilván. Utolsó igen a hardreset alatt erre gondoltam és sajnos az itunesos megoldás se működik mert a telefont sem ismeri fel/elvégre olyan állapotba van mintha nem lenne benne aksi vagy én nem is tudom. :/
2019. szept. 24. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

"Első természetesen nem ez a szituáció, ilyet az Apple sem tehet meg"


Dehogynem. Ezt még pár éve be is vallotta nyilvánosságnak. Persze nem reklámozva.

2019. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen a szoftveres butítást (ami miatt már elnézést is kértek, ennek margójára nem hiszem, hogy elkezdték a "szoftveres nyírjuk ki a régi 6S-eket" :D Ezt már csak azért is mert alaplapi tápkör rövidzárlat okozta a fenti problémát.
2019. szept. 26. 23:10
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Az alaplapja kb halott. Frissítés közben nem nyomkodjuk a telefont, hanem töltőre dugjuk és nem piszka míg le nem futott a frissítés.

Szervízbe vidd be de nem sok esélyét látom, hogy javítható.


Számítógépeknél pl a BiOS frissítés is ugyanez. Ha közben pl elmegy az áram, az alaplap kuka.

2019. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!