Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltotta a SIM kártyát a...

Letiltotta a SIM kártyát a kórházban?

Figyelt kérdés

Anyukám 150 km-re van kórházban és véletlenül engedte lemerülni a telefonját, ami kikapcsolt, aztán nem emlékezett a pin kódjára, elrontotta háromszor, és letiltotta magát a kártyája. A szobatársán keresztül beszéltünk vele ma, de nem tudtuk megoldani a dolgot, mert nincs meg a PUK kódja sem. Innen fogalmam sincs, hogyan tudnánk segíteni, de így nem maradhat, mert a szobatársa holnap nem lesz ott vele, és nem fogunk tudni róla semmit, pedig most fontos lenne a betegsége miatt. Próbáltam lekérdezni a puk kódot a 111-es számon keresztül, de nem tudjuk/vagy nincs domino jelszavunk, szóval teljesen tanácstalan vagyok hogy mit csináljak.

Bármi ötlet, hogy még mivel próbálkozhatnék vagy valami alternazív megoldás ötlet? Csütörtökön tud apu menni látogatóba, de addig is jó lenne minél többször beszélni, mert aggódom érte, hogy minden rendben van e.

25/l



2019. szept. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel az ügyfélszolgálatot
2019. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
PUK kód megvan a szolgáltatónak, de azt csak az előfizetőnek adják ki.
2019. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennél többet mi se tudunk momdani:

[link]

2019. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyetek egy másik SIM kártyát.
2019. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
79%
A szolgáltató tudja a PUK kódot, azzal vissza lehet csinálni mindent, de ahogy írták azt csak az előfizetőnek mondják meg. el kell hívni őket.
2019. szept. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel a pin 1-2 kód szerepel a plasztik kártyán (az alap, ha meg lett változtatva maximum akkor ha ráírtátok az újat) és szerepel rajta a puk 1-2 kód is, valamint online, önállóan is beszerezhető ez az információ, illetve gyakorlatilag mindig balf..szkodás miatt van a puk kódra szükség...


... ne csodálkozz, ha telefonon jelzik, hogy oké, 500 Ft a puk kód kiadása. Személyesen 1000 Ft. Fogd fel szervizdíjnak. Ha ingyen megkapod a puk kódot, akkor jófej volt az ügyintéző, de tudd, hogy hivatalosan díj ellenében adhatja ki.


Anyudnak meg tanítsd meg, hogy a mi a pin kódja meg azt, ha okostelefonja van és van képernyőzár is (kódos) mi a kettő között a különbség. Meg azt, hogy milyen sorrendben kéri ezeket a telefon, ha véletlenül kikapcsol és kapcsolják vissza.

2019. szept. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beviszed, megoldja a szolgáltató.

Nekem anyukámnak is kellett, megcsinálták, és nem volt előfizetős :)

2019. szept. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, a szolgáltató kiadta, de más nevére át kellett iratni a kártyát mert csak a sajátjot lehet kikérni.

Nem volt neki a telefonon más zár, csak a pin kód, azt is mindig fejből tudta, de a kórházban nem jutott eszébe, én sem tudom hogyan.

2019. okt. 7. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!