Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell az akkumulátort...

Miért kell az akkumulátort teljesen feltölteni?

Figyelt kérdés

A minap vettem egy Sony Xperia M5 telefont, és miután kihoztam a boltból be is kapcsoltam, béálítottam, szinkronizált stb...

Mikor hazáértem eszembe jutott hogy beleolvasok egy kicsitca használati utasításba is hátha olvasok valami újat amit még nem tudok a telefonról, na mindegy az a lényeg hogy azt írta a használati utasítás hogy mielőtt használná töltse fel teljesen.

Most nem tudom baj e hogy nem töltöttem fel, vagy megrövidítettem e az akkumulátor életét.

Szerintetek baj?



2019. okt. 3. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, esetlegesen "bekalkulálódni" kell első bekapcsolásnál, de erre is ritkán van szükség. Ez a mobil meg már jó pár éves, biztos nem az első elindítás/első töltési ciklus.
2019. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége, csak azért írják szerintem, mert az akkut kb. félig töltve ajánlatos raktározni, illetve gyártás után kiadni.

Pont azért, mert max. feszültségre töltve rongálódik az állaga kémiailag, ha sokáig úgy tárolják.

Mivel pedig ezek az akkuk sokáig megtartják a töltést, a max. feszültség is sokáig gyilkolná az állás során, ha teletöltenék.

Tehát nincs feltöltve, ezért írják, töltsd fel (hülyék kedvéért).

2019. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert a gyártók kénytelenek a gyengébbekre szabni a leírásokat. "Ha használni akarod, akkor töltsd fel". "Tilos az elemet lenyelni". Stb, stb.

Semmi baja nem lett, töltöd és használod, a töltésvezérlő mindent megcsinál helyetted.

2019. okt. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel tudatja veled, hogy az akksi nincs feltöltve alapból, és mivel első bekapcsoláskor nyomkodod sokat, telepítget meg szinkronizál, ne merüljön le. Jelentősége nincs.
2019. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!