Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csak a szabad levegőn...

Miért csak a szabad levegőn működik a mobilnetem EU-s országon belül?

Figyelt kérdés

Én ilyet még nem hallottam és nem is találok rá információt, de valamiért a mobilnetem nem működik ha tető van a fejem felett, ez legyen akár a lakásban de akár csak egy eresz alatt sem működik, de ha kimegyek a szabad ég alá akkor minden oké.

Egyébként Kanári szigetekről van szó, és a Telenor a szolgáltató. Elméletileg rendesen működnie kéne, és egy idő után azért elég zavaró, hogy nem tudom rendesen használni a 10GB mobilnetem :D

Természetesen újraindítással már próbálkoztam, ha valakinek van ötlete, mit próbáljátok még ki azt szívesen fogadom.

Előre is köszönöm.



2019. nov. 11. 14:32
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:

Próbáld meg letiltani a 4G-t.

Lehet, hogy a 4G-s hálózat gyenge fosch.

3G-n lassabb, de legalább nem állítja meg annyira a fal.


Ugye nem 5G-n vagy?

Mert az rossz frekin, kevés toronnyal a kirakatüvegen sem megy át.

2019. nov. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem a Telenor a szolgáltató, mert roamingolsz. Menj a beállításokba és kapcsolódj egy másik hálózatra, hátha az jobb.
2019. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam most 2G-vel 3G-vel,4G-vel,semmi

Azt hogy kapcsoljak át másik hálózatra, azt hogy érted? Wifire tudok átkapcsolni ha van elérhető hálózat de az megint más, én a mobilnetemet szeretném használni, amiért fizetek :D

2019. nov. 11. 17:13
 4/11 anonim ***** válasza:
elmész te a p..ba, hogy a kanárira jársz nyaralni!!! :DDDDD
2019. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem a wifire celoztam.


Beállításokban van egy olyan pont, hogy SIM beállítások vagy hasonló (attól függ, milyen verziójú androidot futtatsz). Ezen belül be tudsz lépni a SIMed beállításaiba, ahol kell lennie egy Mobilhálózatok opciónak. Ezen belül pedig biztos az van kipipalva, hogy automatikusan válasszon hálózatot. Na ezt kell kikapcsolni és manuálisan csatlakozni egy másikra.

2019. nov. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem nyaralás, dolgozni jöttem, nincs más mód kijutni ide a csóri magyaroknak :D

Ezért is szeretném használni a mobilnetem, egy hetes nyaralás miatt nem foglalkoznék vele annyira, de így azért elég zavaró..

Kipróbáltam átkapcsolni 3G-re, 2G-re,sajnos a helyzet ugyanaz, nem működik. :/


Azért köszönöm a tippet, bármi egyéb ötlet?

2019. nov. 12. 00:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, jó munkát! :)


lte jelismétlőt, jelerősítőt, 4g eytenredt meg lehetne próbálni...


[link]


[link]

2019. nov. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
#5-öst olvasd el még egyszer. Tutira ott is több hálózat van, próbáld ki, melyikkel jobb a net.
2019. nov. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok megint.


Bakker, kérdező, én teljesen megértem, hogy nem értesz a technológiához, de legalább a szövegértés mehetne neked. Megpróbáltad egyáltalán a lépéseket, amiket írtam? Mégegyszer: beállítások > SIM kártya (vagy SIM kártya és mobilhálózatok) > rákattintasz a SIM kártyádra > legalul mobilhálózat > automatikus csatlakozás vagy valami ilyesmi és ezt kikapcsolod. Feltéve, hogy Android 8 vagy 9 fut neked, mert még azt se mondtad meg.

2019. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Ez már az android 2.1-ben is így volt. Sőt android előtt is az egyetlen telefon, amire emlékszem, hogy nem volt benne kézi hálózatválasztás funkció, az Ericsson T100 volt.

Dühöngtem is rajta, itt a szlovák határ mellett sokszor átállt Orange SK-ra és zabálta a számlámat.

2019. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!