Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Powerbankkal töltésnél sípol...

Powerbankkal töltésnél sípol a telefon?

Figyelt kérdés
Trust powerbank töltésnél sípol az S10e akksija. Mitől van ez ?

2019. nov. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Az akku biztosan nem sípol, esetleg a töltésszabályzó DC-konverterének tekercse.

A power bank bizonyára nem ad sima DC-t, de erről könnyen meggyőződhetsz egy oszcilloszkóp segítségével.

2019. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem igazából annyi kell, hogy tönkre tesz e bármit a telefonban. A felső része sípol a kamera környéken
2019. nov. 12. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazság szerint én szakmabeliként nem lennék teljesen nyugodt. Műszeres vizsgálatokat végeznék, de így látatlanban nem egy szimpatikus dolog.
2019. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem töltök vele. Veszek majd egy rendeset
2019. nov. 12. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Bár az tény, hogy nem vagyok szakmabeli, de én arra gyanakszom, hogy a powerbank step-up modulja nagyon alacsony kapcsolási frekvencián működik, amit a puffer kondija sem képes a telefon által felvett teljesítmény mellett elsimítani.


Alacsonyabb kapcsolási frekvencia mellett nagyobb kapacitású poffer kondi kellene, amivel a kapcsolási frekvencia zaja tompítható lenne (mivel csökkenti a feszültség ingadozás mértékét), vagy magasabb kapcsolási frekvencia ugyanakkora kondihoz. A kapcsolási frekvencia önmagában még nem biztos, hogy gondot jelent (ha el van simítva), viszont a sípoló hang azt jelzi, hogy ez nem így van. Ez néhány áramkörben nem jelent gondot, mert van belső puffer, de egy telefon nem épp ilyen. A telefonoknál nincs ekkora zajra felkészítve az áramkör, ezért szokta minden gyártó a saját (vagy minőségi utángyártott) töltőjét ajánlani a készülékhez.


Összességében cseréld le azt a powerbankot egy minőségire a telefonhoz, de kidobni nem muszáj. Vegyél usb lámpát, vagy usb ventilátort (csak példák), amihez használhatod, de nem tud túl sok kárt okozni...

2019. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakmabeliként azt mondom tekerd be törölközőbe és tedd be a hűtőbe, akkor nem fogod hallani.


Kollégám csinált ilyen amikor beállítottam neki éjszakás szoliban mind a 13 céges telefont 10 perces eltolással ébresztésre :DDDDDDD

2019. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D


A samsungnak van már gyorstöltője, ami kielégíti a 9V x 1,67 ampert.

2019. nov. 13. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!