Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kád vízbe eső töltődő telefon...

Kád vízbe eső töltődő telefon minden esettben áramütést okoz, vagy csak akkor, ha megvan törve a töltő?

Figyelt kérdés

2019. nov. 18. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Leginkább csak akkor, ha gagyi/hibás a töltőfej, és jóval magasabb feszültséget is képes leadni, mint 5V.
2019. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Zzzoli ***** válasza:
62%

Nem ráz meg, mivel törpefeszültséggel működik. Semmilyen megtört kábel és egyéb esetén sem ráz meg.

Nyilván ha a töltőfej éppen akkor, éppen úgy lenne zárlatos hogy a galvanikusan leválasztott szekunder oldalára kikerüljön a 230V, nem verné le a kismegszakítót és az esetleges FI relét, megtörténhetne az áramütés, de erre minimális az esély.

2019. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

Laikusoknak nem nagyon tűnik fel, hogy az USB-csatlakozó fémrészét naponta fogdossák, azaz nem szükséges sérült szigetelés ahhoz, hogy kapcsolatba kerülj vele.

Mindamellett a dugasztápokban (teljesítménytől is függően) szokott lenni a primer-szekunder között zavarszűrő kapacitás, amit még azok is megéreznek néha, akik a talpukon keresztül földelődnek, enyhe bizsergés formájában.

Amikor jönnek erre az oldalra rettegve, én meg erre azt szoktam válaszolni, hogy ártalmatlan és üzemszerű.

Viszont a fürdőkádban, ahol a vizes testfelület nagysága és alacsony átmeneti ellenállása kiszámíthatatlan következménnyel járhat, azt még én sem merném bevállalni.

Pedig sokszor kezet fogtam már a fázissal (nem csak úgy, hogy szigetelt volt a talpam, hiszen akkor nem ráz).

Régen legendák keringtek arról, hogy valakit agyonvágott a fürdőkádba esett Sokol rádió (a maga 9 V-os elemével), amit szintén a kialakuló alacsony ellenállással magyaráztak, hogy igaz volt-e, ki tudja. Vagy talán ott is szerepet játszott a töltőadapter.

2019. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt valaki félreértené, a fázissal egyébként csak egyszer lehet kezet fogni, azt többet már nem engeded el, mert az izom ráránt és ennyi volt.

Én sem úgy fogtam kezet, hanem amikor az összeránduló izmok elrántanak a feszültségtől. Ezért is lényeges, hogy ésszel kell nyúlkálni.

2019. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"USB-csatlakozó fémrészét naponta fogdossák"


van ám ollllan kábel is ami csak akkor enged át magán péraxot ha csatlakoztatva van a telefonhoz.

Azért is csinálják ilyenre, mert a mezei júzer nem nézi hova lóg a kábel és simán rövidzárba teszi a töltőt....


Nade a lényeg, hogy ha a kérdés írója beledobta pancsizás közben a kádba a telót, utána meg itt kérdezget, akkor az előttem szólónak valszeg igaza van és talán túlélte az esetet :)


Ha nem élte túl, akkor meg az ezotéria rovatban kellene válaszolgatnia inkább a hülye kérdésekre :)))))))))))))))))

2019. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

"van ám ollllan kábel is ami csak akkor enged át magán péraxot ha csatlakoztatva van a telefonhoz."

Nem tudom, miről beszélsz.

2019. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Péraxot receptre lehet kapni,vagy anélkül is ?

Nekem is kell,kipróbálom.

2019. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"van ám ollllan kábel is ami csak akkor enged át magán péraxot ha csatlakoztatva van a telefonhoz."


Nem tudom, miről beszélsz.



4 sör után kicsit furán fogalmaztam

Szóval pl az Apple lightning kábele olyan, hogy csak akkor kapcsolja rá az érintkezőkre a feszültséget amikor bedugod a telefonba. Ha kihúzod, lekapcsolja.

2019. nov. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8

De a GND fix, azt nem kapcsolgathatja. Márpedig az életveszélyt a primer-szekunder oldal között keletkező zárlat, átvezetés jelenti, azt semmi csodaszerrel nem tudod lekapcsolni.

Az csak annyi szerintem, mint a laptoptápok készenléti üzemmódja. Le tudja kapcsolni a tápegységet készenléti burst módba, de attól még él az egész áramkör, működik, csak gyakorlatilag semmi fogyasztással.

Amit te elképzelsz, az lehetetlen, mert a galvanikus kapcsolatot teljesen nem lehet megszüntetni.

Ha nem lenne kapcsolat, nem tudnád éleszteni sem a készenlétből.

2019. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a segítséget :)

2# Több cikk van, hogy embereket halálra rázott fürdés közben a töltőjük ahogy írod eléggé minimális eset van, de kb. évente 1 cikk szól erről.


5# tökéletesen leírtad, hogy mi történt xd. Nyugi halottként sem mennék az ezotériás kérdésekhez


6-10# Sajnos én hülye vagyok az ilyen szavakhoz és nem tudok értelmesen beleszólni a beszélgetésetekbe :( 😂

2019. nov. 19. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!