Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonok kijelzőjét...

Okostelefonok kijelzőjét mikkel szabad tisztítani, fertőtleníteni és mivel tilos?

Figyelt kérdés

2019. nov. 21. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Kisebb szennyeződéseknél: száraz nem karcoló, mikroszálas kendő.

Erősebb szennyeződéseknél: vízzel vagy szappanos vízzel enyhén megnedvesített kendővel letisztítod, majd az előbbi módszerrel szárazra törlöd


Amitől tartózkodj:

* oldószerek: alkohol (az ablakmosó is tartalmazhat, szóval óvatosan), aceton (körömlakklemosó)

* savak, lúgok

* karcolást okozó durva anyagok

* folyó víz vagy vízbemerítés

2019. nov. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én puha pamutot használok, arra fújom a folyadékot. Alkoholmemtes ablaklemosót használok, de lehet kapni kifejezetten monitorokra, okostelefonra/tabletre való tisztítót (aeroszolt meg törlőkendőt is, csak kicsit drága) is.
2019. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Trevor. ***** válasza:
#1 Mi a baj az alkohollal?
2019. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az érintőképernyő felülete üveg, ezt persze mindenki sejtheti, csak arra próbálok utalni, hogy a fémgőzölt kapacitív rétegek sem a felszínen vannak, azaz nem tudod megsérteni.

A telefon műanyag alkatrészeit sem oldja az alkoholok egyik fajtája sem.

A ragasztásokhoz pedig nem tudsz behatolni egy hétköznapi tisztítás alkalmával.

2019. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3: az, hogy oldószer.

Nem hiába szerepel a Microsoft Surface kezelési útmutatójában:

"Touchscreen care


Scratches, finger grease, dust, chemicals, and ultraviolet light can affect the performance of your touchscreen. Here are a few things you can do to help protect the screen:


* Clean frequently. The Surface touchscreen is coated to make it easier to clean. You don't need to rub hard to remove fingerprints or oily spots. Use a soft, lint-free cloth (either dry or dampened with water or eyeglass cleaner—never glass or other chemical cleaners) or a screen cleaning wipe to gently wipe the screen.

* Keep it out of the sun. Don't leave your Surface in direct sunlight for a long time. Ultraviolet light and excessive heat can damage the display.

* Keep it covered. Close the cover when you're taking your Surface with you, or if you're not using it."

Forrás: [link]


Vagy az iPhone-nál:

"Your iPhone has a fingerprint-resistant oleophobic—oil repellent—coating. Cleaning products and abrasive materials will diminish the coating and might scratch your iPhone. "

[link]


Vagy a Samsungnál:

"To remove fingerprints or dusts from your mobile or tablet screen, wipe the window glass smoothly with a clean and soft cloth.


If required dampen the corner of a cloth with a small amount of clean water and Gently wipe your phone with the cloth going up and down the screen.


Use the dry corner of cloth to remove any excess moisture left on the phone.


Using Windex or any other window cleaning solutions with strong chemicals are not recommended."

[link]


Huawei:

"Do not use any chemical detergent, powder, or other chemical agents (such as alcohol and benzene) to clean the device or accessories. These substances may cause damage to parts or present a fire hazard. Use a clean, soft, and dry cloth to clean the device and accessories."

[link]


#4: kivéve ami műanyag:

"Mobile-phone touch screens typically use aplastic or glass “cover lens” that is laminatedto the touch screen."

[link]


"Coverlens thickness

...

0.18mm ~ 5mm polycarbonate, polyester"

[link]

2019. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

# 5

Neked nincs olyan érzésed, hogy sok hűhó semmiért?

Hogy adtál a szarnak egy pofont?

A Huawei-nél vagy egy általános jellegű megjegyzés, ami nagyon jó a gyártói felelősség kizárása céljából, amúgy erősen megkérdőjelezhető.

Máshol általános figyelmeztetések a kémiai anyagokra, gyakorlatilag a hülyék kedvéért, akiknél soha nem lehet tudni, mivel próbálkoznak.

A Microsoft és iPhone linkjeiden még óvatos megengedés is előfordul az alkoholra.

Természetes, hogy a gyártók óvatoskodnak, mint említettem, a hülyék és a felelősség kizárása miatt.

Más kérdés a fizikai / kémiai valóság.

2019. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

# 5

Te amúgy javítottál már életedben telefont?

Cseréltél mondjuk érintőt / kijelzőt?

2019. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigieket. Elsősorban fertőtleníteni szeretném, mert mostanában többször voltam rendelőben, kórházban.
2019. nov. 22. 09:11
 9/13 anonim ***** válasza:

"A Microsoft és iPhone linkjeiden még óvatos megengedés is előfordul az alkoholra."

A Microsoftnál sem a kijelzőre javasolják:

"Cover and keyboard care

...

If the spine or magnetic connections of your cover get dirty or stained, apply a small amount of isopropyl alcohol (also called rubbing alcohol) to a soft, lint-free cloth to clean."


A kijelzőnél következetesen ellenjavallt:

"NEVER glass or other chemical cleaners"


Iphone-nál ugyancsak: nem a kijelzőre:

"To clean the dirt that might accumulate around the SIM tray opening, use a soft lint-free cloth and place a very small amount of rubbing alcohol on it. "


"A Huawei... ...amúgy erősen megkérdőjelezhető"

Argumentum ad personam.


"Te amúgy javítottál már életedben telefont?

Cseréltél mondjuk érintőt / kijelzőt?"

Cseréltem és találkoztam már elrettentő esetekkel (pont az ilyen "essünk neki körömlakklemosóval/denaturált szesszel/ecettel"-jellegű példákkal).

2019. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Cseréltem és találkoztam már elrettentő esetekkel (pont az ilyen "essünk neki körömlakklemosóval/denaturált szesszel/ecettel"-jellegű példákkal)."

Ezek közül most legfeljebb a denszesz releváns, mint az alkoholok egyik fajtája.

Noha régen volt olyan denszesz, azaz "hamisították" egy időben (15-20 éve?) ami acetonos összetevőt is tartalmazott, ami a szagán is érezhető volt, illetve akkori nyomozás alapján bizonyítékot is találtam rá, ha jól rémlik.

De ma már ilyen nem megengedett, ha jól tudom.

Van például kétféle Alkonek denszesz: vizes vagy vízmentes.

Egyik sem agresszív szerintem, a telefonok tisztítása vonatkozásában.

Egyébként is az alkohol tág fogalom.

A gyógyszertári 70 %-os alkohol csak "tea". Ártalmatlan, vizes lé.

2019. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!