Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elindul a telefon akkumulátor...

Elindul a telefon akkumulátor nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy samsung galaxy s6 edge telefonom amiben tönkrement az aksi. Ha kiveszem az aksit a telefonból, és felteszem tölteni akkor elindul?

köszi a válaszokat!



2019. nov. 30. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Ezt gondold át újra!
2019. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Jól értem? A tönkrement akksit felteszed tölteni, akkor működni fog e? Hát nem nagyon hiszem.
2019. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocsi, bután tettem fel a kérdést. Kiveszem a telefonból az aksi, és utána felteszem a töltőre. Így elindul a telefon? Ha nem akkor hogyan indítsam be, mert fontos fényképek vannak rajta...? Köszi
2019. nov. 30. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem, hogy elindulna. Legutóbb 6 éve volt kivehető akkus telefonom, ott akku hiba miatt tapasztaltam meg, hogy nem megy csak töltőről.
2019. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

A töltésszabályzó áramkorlátja kevés az elinduláshoz, gyakorlatilag még erősebb tápegységről sem tud elindulni, ha túl vékony vezetéken kötöm rá, mert a vezetéken esik a feszültség.

Ha akku nélkül akarok használni egy telefont (faliórának vagy bárminek), azt úgy lehet megoldani hogy kell egy kis DC-konverter, aminek a kimenete minél rövidebb úton csatlakozik a telefon érintkezőihez, az akku helyére, lehetőleg forrasztással.

A DC-konverter bemenete már lehet instabilabb (vékony vezetékkel), hiszen az áramkör végzi a stabilizálást, meg egyébként is a konverziós elv miatt, a nagyobb feszültségű oldalon kisebb lesz az áram.

2019. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát aksi nálkül nem valószínű, mivel ha jól tudom, akkor a töltőből az áram, az aksiba megy, az elraktározza, és onnan megy át a telefon többi részébe.
2019. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!