Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyit számít a színárnyalato...

Akitakarsz kérdése:

Mennyit számít a színárnyalatok száma?

Figyelt kérdés

Van érezhető különbség??

Számomra ezek elég megfoghatatlan dolgok

Itt a két érték

16m 256k



#mobiltelefon #telefon #színárnyalatok
2019. dec. 1. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Hát én passzolok. Lehet ez is paraszt vakítás. 16 killió színárnyalat... Hát oké... 2 lilát nem tudok megkülönböztetni. Még a csajok is esetleg egy színből vagy 10 árnyalatot. De 16 millió színt??


Ez kb mint a 8k-s tv. Már ugye az ember szeme a sima tv nél se érzi hogy szaggatna a kép. A 4k-s tv meg bőven jó. A 8k-s tv már kb az a szint hogy a kutyusod is tudja élvezni a képet. De ezt leszámítva az is paraszt vakítás, hogy eladhatóbb legyen magasabb áron.

2019. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Én anno a 65 ezer színű kijelzőkkel is megelégedtem. Persze a max 240x320-as sunyi erikszon telókon még nem is nagyon volt mit nézni 😃


Én nem érzékeltem hátrányt. Lehet,hogy egymásmellé rakva van apró eltérés. De ezt már nem fogod észrevenni, amikor a 256k-sat bámulod.

2019. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egymás mellé téve látható a különbség. Jobb a dinamikai tartomány, és például ha egy képet nézel, ahol totál fekete megy át enyhébbe, nem fogod foltosnak látni az átmenetet. Szóval van különbség. Én magamnak biztos, hogy a több színű kijelzőt választanám, de ha Te nem vagy annyira igényes erre, akkor a 256k-ssal sem lesz gond.
2019. dec. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még a 16 millió is kevés a szem színmegkülönböztető képességéhez képest. Soknak tűnik, de például tökéletesen semleges szürkéből csak 256 félét lehet megjeleníteni ebben a szintérben, és az ember látja a fokozat lépcsőket.

De ettől függetlenül, a 16 millió már elfogadhatóan visszaadja a színeket, általános célokra, filmnézésre, otthoni fotószerkesztésre bőven elegendő.

2019. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!