Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy telefont a Media...

Vettem egy telefont a Media Marktban és nem akarják visszavásárolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
kb. 1 hónapja rendeltem online és 60 napos termékvisszavásárlási garancia van rá.

2019. dec. 5. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

"A MediaMarkt webáruháza a törvény által előírt 14 nap helyett összesen 60 napot biztosít Önnek a vásárlástól való elállásra. A kiterjesztett visszavásárlás feltétele, hogy a fogyasztó visszajuttatja a terméket sértetlen, hibátlan állapotban összes tartozékával és eredeti csomagolásával együtt, továbbá a vásárlást igazoló eredeti számlát a MediaMarkt részére. A 60 napos visszavásárlási garancia az Outlet termékekre és az online áruhitellel vásárolt termékekre nem vonatkozik."

Ha ez mind teljesül, mégsem akarják visszavenni, akkor panaszt tehetsz a fogyasztóvédelemnél.

2019. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Amit én tudok:Neten/Webshopban vásárolt terméket indokolás nélkül visszaküldheted 14(7?) napon belül az átvételt követően.

A 60 napos visszavásárlás talán nem általános,de ha ez van leírva, hivatkozhatsz rá és élhetsz vele.

De nagyon nézd meg, mik a visszaküldés/visszavásárlás feltételei.

Hiánytalan csomagolás, előzetes értesítés meg ilyesmi.

Has ennek megfelel, nem utasíthatják el.

Azért számámra kérdőjeles, hogy 30 napig használhatod és mehet vissza.

2019. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Látod benéztem.. 60 nap?? Nem semmi...
2019. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azért az jó kérdés, mit kezd egy 2 hónapot használt készülékkel.

A telefon szoftveréhez hozzányúltak, telepítettek rá sok mindent, persze ott a Factory Reset.

Az még gyári állapot ugye, de az akku már használt és sorolhatnám.

A használaz nyomai ennyi idő után már látszanak.

Csak leárazva tudják eladni,dehát vállalták a kockázatot..

2019. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A sztori kisse hianyos. Mivel utasitottak el a visszavasarlast? Megvan minden tartozek, csomagolas, stb?
2019. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Minden megvan hozzá, elolvastam a szabályzatot és a termék pontról pontra megfelel az összes feltételnek.

Azt mondta az ügyintéző hölgy, hogy azért nem veszik vissza mert fel lett bontva.

2019. dec. 5. 17:52
 7/19 A kérdező kommentje:

A 60 napos visszavételi akció keretében visszavett termékeknek az alábbi feltételeknek kell

megfelelnie:

1. sértetlen

2. hibátlan

3. ép

4. karcolásmentes

5. elszíneződéstől mentes

6. szagmentes

7. tiszta, szennyeződéstől mentes

8. eredeti csomagolással kell rendelkeznie (nem szakadt, nem ázott csomagolás, normál

felbontással járó sérülés elfogadott)

9. összes eredeti tartozékával kell rendelkezzen (ami szintén ép,hibátlan, tiszta, karcolásmentes,

szagmentes, elszíneződéstől mentes kell legyen)

2019. dec. 5. 17:52
 8/19 A kérdező kommentje:

A fogyasztónak minősülő Vásárló a 60 napos elállási jogával nem élhet különösen az alábbi

esetekben:

- a fent felsoroltak közül bármelyik kitételnek nem felel meg a termék

- nem a gyárilag telepített operációs rendszer található a terméken

- a termékhez járó, termékre telepített szoftver aktiválása után kóddal védhető termékek esetén

a kód nincs kiiktatva (pl. belépési kód, zárolási kód stb.)

- beüzemelt, kipróbált nyomtatóra

- beépíthető készülékekre a beépítést követően

- beüzemelt, kipróbált porszívóra

- online áruhitellel vásárolt termékekre

- villanófényes szőrtelenítő készülék vásárlása esetén

- outlet termékkategóriába tartozó termék vásárlása esetén

2019. dec. 5. 17:53
 9/19 A kérdező kommentje:

Ez volt a másik indok:

A fogyasztónak minősülő Vásárló a 60 napos elállási jogával nem élhet különösen az alábbi esetekben: beépíthető készülékekre a beépítést követően.


Mondtam neki hogy ez nem beépíthető készülék (mint pl. klíma, sütő stb...)

Nem érdekelte.

2019. dec. 5. 17:54
 10/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nem is én bontottam fel hanem az eladó a Media Marktban mert beleírt a garancialevélbe egy dátumot.
2019. dec. 5. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!