Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefonok akkumulátora...

A mobiltelefonok akkumulátora mitől puffadhat fel? Hogyan lehet megelőzni ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Van egy Nokia N97 mini, aminek annyira "felpuffadt" az akkuja, hogy nem lehet rátenni a hátlapot. Érdekes, hogy fokozatosan történt, először nem értettem, hogy miért nem meg rá a hátlap, aztán később rájöttem. Szinte már lehet vele kelj fel jancsizni a puffadt akku miatt. Ugyanez megtörtént egy 2015-ben vásárolt telefonnal is, hogy 1-2 évig benn volt a szekrényben (elhanyagolva), és amikor előkerült, akkor fel volt puffadva az akku, és zárlatos is lett. Érdekes, hogy a Nokia akkumulátor üzemideje nem csökkent le nagyon, de akkor is egy nagy "dagadék" lett belőle. Mivel nem szeretnék még egyszer így járni, ezért szeretném azt is megtudni, hogy mitől puffadhat fel, és hogyan előzhető meg.

2019. dec. 8. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd nagyon kimerülni (önkisülése is van, tehát néhány havonta érdemes ránézni) és ne tárold nagyon meleg helyen.

Nagyjából ennyi, de egy idő után így is eljön a vég, az akkuk sajnos nem örökéletűek.

2019. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Mivel nem szeretnék még egyszer így járni, ezért szeretném azt is megtudni, hogy mitől puffadhat fel, és hogyan előzhető meg."

Vagy használod, vagy eladod.

2019. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki kell cserélni az akksit. Ilyenkor már csak ez a helyes teendő, a telefoncserén kívűl.
2019. dec. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 db ilyen BT-füles volt eltéve:

[link]

Kb. egy év után nem működött, a belsejében felfúvódott akkukat találtam.

Csakhogy velük együtt volt egy ilyen is:

[link]

Ennek meg semmi baja nem lett, valamint egy kerékpáros villogónak sem.

Nem zárható ki, hogy az akku gyártási minőségétől is függ.

2019. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2019. dec. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!