Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet kikapcsolni a...

Hogyan lehet kikapcsolni a biztonságos wifi-t?

Figyelt kérdés
Samsung galaxy a50 telefonom van, és nemengedi használni a nyílvános wifiket, mert elfogyott a 250mb ingyenes adat(és havi 600ft ért lehet korlátlant venni)de nekem erre nincs szükségem. Hogyan lehet ezt a funkciót kikapcsolni?

2019. dec. 11. 06:59
 1/7 Szirty ***** válasza:

Mi köze a mobilnetes előfizetésnek a WiFi használatához?


Mint ha azt kérdeznéd hogy fél literes sörös korsóm van, és nem tudok vezetékes vízet (csapból) engedni bele, mert elfogyott a palackozott ásványvizem...

2019. dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát 600 forint a korlátlan netért egyáltalán nem drága, de amúgy gondolom a wifi beállításainál megtalálod, hogy engedjen titkosítatlan wifi-re is kapcsolódni (bár én alapból nem használnék olyan wifit, ami teljesen nyitott)
2019. dec. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 ma már szinte minden titkosított kapcsolatot használ, így nem gond a nyílt wifi, sokra nem megy vele aki lehallgatja.
2019. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Morzsi007 ***** válasza:
Én fel sem fogtam a kérdést?
2019. dec. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mobilinternetet tudok használni, nem az fogyott el. A telefonon van egy olyan funkció, hogy biztonságos wifi, és ha 250mb-t használok nyílt hálózatról, akkor nem enged többet. És havi 600ft ért lehet csak korlátlanul használni. Próbáltam az alk.engedélyeket, és az alkalmazás leállítását is, de ahogy kilépek a beállításokból visszakapcsolódik.
2019. dec. 11. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is Samsung Galaxy A50 telefonon van. Ez a biztonságos Wi-Fi egy beépített VPN szolgáltatás. A nyilvános Wi-Fi-k lehallgathatóak, azaz ha belépsz rajta keresztül az emailbe, a Facebookodra, a Messengerbe, vagy a Gyakori kérdésekre, akkor megszerezhetik a jelszavadat meg mindent lát (ha valaki lehallgat). A VPN ez ellen véd meg, mivel ha valaki lehallgatja a kapcsolatot, csak annyit lát, hogy fel vagy csatlakozva egy VPN-re, így a jelszavaid biztonságban vannak. A szolgáltatás hasznos, csak a Samsung beépített megoldása havi 250 Mb-ot ad ingyen, ez pedig nagyon kevés.


Kicsit el van rejtve ennek a beállítása. Először is lépj be a beállításokba, ott Wi-Fi, jobb oldalt fent lesz 3 függőleges pont, ezen belül speciális, majd biztonságos Wi-Fi. Itt kikapcsolod a Wi-Fi automatikus védelmét.



Viszont nem ajánlom, hogy nyilvános Wi-Fi-t VPN nélkül használj. Szerencsére van jobb alternatíva a Samsung beépítettjénél, a neve ProtonVPN: [link]

A Google Play áruházból telepíthető az alkalmazás: [link]

A [link] oldalon tudsz felhasználót létre hozni (érvényes email cím kell hozzá), majd ezzel már beléphetsz az alkalmazásba.

Ennek van ingyenes és fizetős csomagja is. Az ingyenes csomag is KORLÁTLAN adatforgalmat ad, a sebessége átlagosan 20-40 Mbit/s. Az ingyenessége ellenére teljesen korrekt a sebessége.

Nyílvános Wi-Fin lehetőleg használj VPN-t, mert különben könnyen ellophatják a jelszavaidat, meg elolvashatják az üzeneteidet, sőt akár vírust is telepíthetnek a telefonodra. Van több ingyenes VPN szolgáltatás is, de szerintem a ProtonVPN a legjobb, tudomásom szerint csak ők adnak valóban korlátlan adatforgalmat.

Ezt csak nyilvános Wi-Fin "kell" használni, mobilinterneten nem fontos, azt alapból levédi a szolgáltató. Meg zárt Wi-Fin sem kell VPN. Mobilinternetnél hátrányos is lehet, ha pl. olyan szolgáltatást használsz, ami egyébként a csomagodban korlátlan lenne, VPN-en át nem lesz az.

2019. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
17:57 Azóta már megtaláltam, de azért köszönöm.
2019. dec. 12. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!