Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone 4G nek mekkora...

Vodafone 4G nek mekkora sebleségeb kéne menni ha van 4 g lefedettség?

Figyelt kérdés

vodafone 4G nek mekkora sebleségeb kéne menni ha van 4 g lefedettség?


ahol lakom van 4 g lefedettség de max 5mb/s a net sebbegésem vodafone szerint ez jó


2019. dec. 15. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Csomagfüggő.
2019. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
RED csomag korlátlan beszélgetés + 7gb internet
2019. dec. 15. 11:57
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Max 75/25Mbit/s minden csomagban. Persze a garantált az 0/0... A kettő között lehet bármi. Eszköz, térerő, az adott torony beállításai és terheltsége mind beleszámít.
2019. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
be tölt úgy mindent meg youtube sem akad csak zavar hogy ennyire kevés a sebsebég horizongo is szépen megy, új előfizetés ez de upc-s ügyfélként ez a leg kedvezőbb mobil szolgáltató gondolkodom a visszamondáson
2019. dec. 15. 12:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem semmi, hogy a Voda lekorlátozta a 4Gt erre a sebességre. Ennél sokkal többre képes a hálózatuk. Bevallom engem meglepett, de tényleg úgy van ahogy a 3. válaszoló is megírta.

Azért meglepő számomra, mert amikor 2010ben elindult a 4G, a rádiós eszközök már akkor is tudtak 60-65 Mbit/s sebességet - persze nyilván főleg a szolgáltatók árpolitikája is befolyásol sok mindent, a műszaki tartalom.

Egyébként LTEn ( 4G) az downlink irányba 5Mbit/sec nem jó. Ennél egy egészséges HSPA is sokkal jobb. Persze mobilhálózat esetén lehet egy csomó kibúvó: rossz lefedettségi viszonyok, sok előfizető egy cellában, éppen belekárok egy varnyú' és elba.a a CQIt...tökömtudgyamégmi:)

Nem írok szolgáltatót - nem vodafone - de kíváncsiságól itt vidéken mérten egy okla speedtest-et (ami korántsem korrekt mérés szerintem, de legalább valamennyi alapot tud ) 55 Mbit/sec / 29.3 Mbit/sec sebességet mértem, 18 ms latency mellett ( ez utóbbi jó LTEn )


Összefoglalva tehát: egy mezei speedtesten mérve a 4G vs 5Mbit/sec nem jó. Nem tudom hogy mért a kérdező.


Sajnos a 3. válaszoló által is említett dolgok le vannak írva szerződésben és azzal nehéz ( lehetetlen ) vitatkozni :(

2019. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én amúgy most 23/6Mbps-t mértem (Motorola G5+). Pest megyei falu. Nem feltétlen a vodafone korlátoz, kérdés, hogy az eszköz bír-e többet (nem elméletileg, hanem valójában).
2019. dec. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én Jászárokszálláson Samsung s9+ al mértem
2019. dec. 15. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!