Megéri megvenni?

Figyelt kérdés

Telefonváltáshoz közeledek, és gondolkodtam egy stabil telefon megvételéhez.

Most nem alternatívák érdekelnének, hogy ennyi pénzért ennél a gyártólnál sokkal jobb telefont lehet kapni, stb.


Amik szóba jöttek, az egy Iphone 5s 25.000 ft-ért, egy iphone se 33.000 ft-ért,egy iphone 6 42.000 ft-ért és egy uphone 6s 42.000 ft-ért.


Ezeket néztem ki gsm boltokban javarészt, de nincsen tapasztalatom a márka kapcsán, hogy akkumulátorral illetve naprakészségével mennyire megbízhatóak, illetve a mai jelen évben is teljesen normálisan ls jól használható mondjuk egy SE.



2019. dec. 17. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használt? Akkor az aksija biztos nem valami nagy durranás. Én nem venném meg. :/
2019. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A GSM azt írta, hogy 96%-os az akkumulátora, egy másik amit néztem, ott pedig állítás szerint uj akksi van benne.
2019. dec. 17. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Több éves telefonokat ne vegyél
2019. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xKakashix ***** válasza:
bátyámnak 6s-e volt, alig várta, hogy lecserélje az akksija miatt, mert állandóan töltenie kellett... most egy Xiaomi-ja van olyan 50k körül vette és nagyon tetszik neki.. te is jobban járnál valami hasonlóval.. vagy ha nagyon iphone-t szeretnél én inkább részletre néznék egyet az újak közül
2019. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 6S-em van, nyugodtan kérdezz bármit róla, akár itt akár privátban.

Őszinte véleményem az, hogy én ilyen 6-ot, 5s, 6s, SE-t már nem vennék. Főleg azért nem, mert ezekre már nem jön frissítés, szép lassan kivezetik őket. 5s-re már úgy tudom nem is lesz. Néha az én 6s-em is már beszaggat. 1 évig még talán lesz rá frissítés, de utána halott az a telefon is. Úgyhogy személyes véleményem szerint ne vegyél már ilyen régi telót. Lehet, hogy nem lehet annyira flexelni vele, de ennyi pénzből Xiaomi Redmi 7-et vennék. Anyukámnak vettem kvázi karácsonyra (csak előbb megkapta) és brutálisan stabil, gyors telefon, a kijelzője oda-vissza veri a saját 6s-emet, a kamerája is tök jó. Szóval ja. Nekem időszerű lesz lassan cserélni egy XS-re vagy 11-re, mert maradnék én is az Apple-nél, főleg azért mert munkára használok MacBook-ot. Szóval szó mi szó, ennyi pénzért szerintem a Redmi 7 lenne egy racionális választás.

2019. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az SE gyakorlatilag egy 6s, csak kisebb kijelzővel, úgyhogy ebből a négyből maximum az érné meg. Bár fontos lenne tudni a háttértár méretét is, mert az ilyen 16gb-os szutykok már csak ajtókitámasztónak jók.

Én is inkább másik márkát vennék, de ha neked alma kell ennyi pénzért, akkor ne sírj, hogy kukacos :P

2019. dec. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül kerülnek már az eredeti ár töredékébe. Mindenki cseréli őket le, elavultak, nem jön rájuk értelmes frissítés, lassúak, mai viszonyokhoz képest kevés a tarhelyuk, a kamerájuk gyenge stb.

Az aksiról nem is beszélve.

Ha mindenképp iPhonet szeretnél, akkor válassz a frissebb modellek közt, amiket tényleg használhatsz évekig még.

Sajnos nem gyenge az áruk.

Ha nem fér bele, annyi a keret, amit írtál, akkor ne gondolkozz iPhoneon szerintem. Írtak a többiek példákat pl xiaomi stb. Ezekkel jobban jársz már. Nem lehet villogni az alma jellel, de legalább nem egy elavult készüléket veszel

2019. dec. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy ezek használt készülékek, tehát az akksi lutri benne. Feltöltöd, megnézel két youtube videót és lehúzza 50%-ra magát. Még egy kis nyomkodás, és 1-2 óra alatt le is merül. :)
2019. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hiába 96% os ha cserélt az akksi az nem bírja olyan jól mint az eredeti
2019. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értek Én mindent.

Már csak egy valami van, ami nekem nem teljesen világos ezzel kapcsolatban.


Ha egy adott telefonra, mint mondjuk a szóban forgó 6s, nem jön ki rá több frissítés, akkor mi van?

Lényegében ugyan ugy marad rajta egy adott op rendszer szériája, azzal működik, annyi hogy ha jön ujabb frissítés, akkor az annak a telefonnak már nem érhető el.


Attól üggetlenül az utolsó amit kiadnak rá, azzal aktív marad, és éli az életét nem?

Nem látom át ezt a kérdést annyira.

2019. dec. 20. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!