Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Amoled kijelző és a PWM....

Az Amoled kijelző és a PWM. Tényleg vannak akik érzékenyek rá?

Figyelt kérdés

Állítólag sok embernél panaszokat okozhat pl. Fejfájás, szemszárazság.

(PWM =Pulse with modulation, a fényerő szabályzását a ledek gyors ki-be kapcsolgatásával érik el, a cikluson belüli kitöltési tényező állítgatásával).

Gyakorlatilag 200hz körüli frekvencián villog a kijelző.



2020. jan. 6. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze, sokakat zavar, van akin egyből kijön, van akinél kicsit később, akár migrénes fejfájással. Nekem pont az ellenkezője, nem érzem, hogy zavarna, annál inkább ha bekapcsolom az erre szolgáló DC dimming-et, ami ennek szűrésére volna.
2020. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ilyen frekvencián nem valószínű. Ennyi erővel semmit nem lehetne nézni. a LED TV-k háttérvilágított kijelzője is ugyanúgy villog, a korábbi LCD TV-k fénycsöve is villog, ezért kell gyáraknál külön fázisokra kötni a világítás, a stroboszkóp hatás miatt. De még a képcsöveseknek is volt képfrissítése, csak ott soronkénti. Moziban meg még ennyi sincs, ott 24 képkocka/másodperccel megy a film

Samsung A50-esem van Amoled kijelzős, de nem vettem észre, hogy bármi gondom lenne, pedig alapvetően elég szédülős vagyok.

2020. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki szemégést, könnyezést tapasztal a használat után órákkal vagy másnap, lehet próbálkozni fényerő csökkentésével.

Igaz, hogy a kitöltési tényező csökkentése vibrálás szempontjából még rosszabb elvileg, azonban a gyakorlatban kiderülhet, hogy mégis jobb így.

2020. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Rengeteg ember érzékeny a butaságok olvasása utáni placebo hatásra. Az emberi szem egyszerűen nem képes másodpercenként több száz villanás megkülönböztetésére.

Érdekes módon a régimódi filmes mozira soha senki nem panaszkodott, pedig az csak 24 kocka/másodperc sebességgel vetített, és a filmtovábbítás idejére kitakarta a vetítőgép a fényforrást, tehát a vászon ténylegesen villogott.

2020. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egész nap előtte zombul, jóhogy megfájdul a feje....


Nem kell annyit nyomkodni, és máris nem lesz annyira "érzékeny" rá

2020. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

"Fejfájás, szemszárazság."

Ja, pislogás nélkül bámulni a sok fa$zságot naphosszat, el is hiszem.

2020. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4, két dolog.


1, fogalmad sincs a témáról.

2, emiatt a kérdést sem értetted.


Nem a szemed érzékeli, hanem az agyad. Tehát nem látod, de észleled a villódzást.

2020. jan. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavar, nekem is A50 van és fáj a fejem. A régebbi A3 2016 telómnál meg mindig fájt a szemem. De nem jöttem rá csak a napokban amikor láttam egy videót az A50-ről. Nem tudom ezzel mit lehetne tenni, de tényleg zavaró.
2020. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Próbáld meg a fényerő csökkentését, hogy ne vakítson és írd meg a tapasztalatot, másoknak is segíthetsz ezáltal, illetve én magam is gyűjtöm az információkat ezzel kapcsolatban.

2020. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem automatán van a fényerő és így érzem ezt. Adjam el az A50-et? Mit lenne érdemes venni helyette?
2020. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!