Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon aksit hány % lemerül...

A telefon aksit hány % lemerültségnél hasznos elkezdeni tölteni? No és hány %-ig? Azt hallottam, hogy nem jó 100 %-ra, mert csökken az élettartama.

Figyelt kérdés

2020. jan. 14. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, csak használd.


Annyi, hogyha sokáig nem használod, akkor ne hagyd 0%-on.

2020. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trevor. ***** válasza:
83%
Mire elhasználódna az akksi, úgyis új telefont veszel. Ha mégsem, akkor kicseréled/kicserélteted.
2020. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

így csináld:

https://www.youtube.com/watch?v=S5U7pwb0_Q4

Laci megmondja a tutifrankót!

2020. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Laikusok összekeverik ezeket a dolgokat, ne hallgass a videós butára sem. (Noha nem én pontoztam le.)

Az igaz, hogy a max. feszültségen tartás öregíti az akkut, nő a cella belső ellenállása. De ez azoknál a laptopoknál érdekes, ami állandó hálózati üzemben 100 %-on tartja az akkut és még csak nem is lehet lejjebb venni (van olyan is).

Valamint ezért nem ajánlják feltöltve raktározni az akkut, hosszabb ideig.

De a telefon esete annyiban más, hogy feltöltöd, meríted és így tovább, azaz nem tartózkodik állandó max. feszültségen és ezt nagyon jól viseli, saját tapasztalataim szerint is.

Másik butaság, hogy nem hagyják lemerülni, mert hűha!

Holott a védelem úgysem engedi túlmerülni. Egyszerűen csak a tervezettnek megfelelően kell csak használni. Értsd: nyugodtan mehet 0 %-ra.

Magam is így használom 20 éve a telefonjaim, érdekes módon nekem tovább tartanak az akkuk, mint egyeseknek.

Inkább a felesleges gyorstöltést kerüld, ami erősen melegíti az akkut és a telefon alkatrészeit is. Igen, ez is betervezett (parasztosan: by design), van hőfokfigyelés is, de általában igaz a fizika területén sok mindenre, hogy a magas hőmérséklet gyorsítja az anyagfáradásokat.

2020. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

'Azt hallottam, hogy nem jó 100 %-ra"

100%-on se 100, és 0% se nulla. Csak valahol meg kell húzni a határt. Ne aggódj, a töltésvezérlő megoldja ezt a problémát helyetted. 4 és fél éves telóm minden este belököm a töltőt, reggel 100-on veszem le. Azaz kb. 1600 alkalommal töltöttem már. Lehet hogy már nem olyan mint új korában, de lehet hogy kevésbé rossz, mint azoké, akik nem merik tölteni meg használni, nehogy baja legyen. Ja, ilyen sokáig nem nagyon bírja senki, hogy ne vegye meg a legújabb hulladékot, mert hú de megéri, előfizetésre kihozza előleg nélkül.

2020. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Se időm se energiám ilyenekkel foglalkozni, ha látom hogy nem bírja ki a következő napot töltőre teszem és töltöm amíg ráérek. Soha nem vettem még akkumulátort, mikorra tönkrement vagy a telefon is elromlott vagy annyira idejétmúlt hogy azt is cserélni kellett.
2020. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!