Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung A50 kijelzője miért...

Samsung A50 kijelzője miért bántja a szemem? Olyan, mint ha vibrálna.

Figyelt kérdés
Főleg kis fényerőn használva, olyan érzés, mint ha villódza a kijelző. Mutattam feleségemnek, ő nem lát rajta semmit! Érzékenyebb lenne a szemem? A régi telefonom nem csinálja.

2020. jan. 22. 09:15
 1/9 Morzsi007 ***** válasza:
Előfordulhat, hogy valami gond van vele.:-) A ledek, amik hátulról megvilágítják a panelt, azok vibrálhatnak.iPhone 4S-nél volt nekem régebben hasonló, de aztán abba maradt. Lehet egy szoftverfrissítés segíthet. A nők kevésbé vesznek észre ilyeneket.
2020. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Semmi baja. PWM-szabályzás ezzel jár, ahogy leveszed a fényerőt, "ritkul" a kitöltési tényező.

Ugyanez megfigyelhető egyes TV-k háttérvilágításánál is.

Csak nem mindig szemből, de a perifériás látás érzékenyebb a vibrálásra, úgy jobban leleplezhető. Ennek evolúciós oka van, a veszélyek gyors felismerése érdekében alakult így a látásunk.

Másik trükk, amikor egy kijelzőt vagy vibráló lámpát lekamerázunk és úgy válik láthatóvá az interferencia, a fényforrás és a kamera kijelzője (vagy letapogatási frekvenciája) eltérése miatt.

2020. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De előbbihez hozzátenném, nem minden kamera hozza ki jól az interferenciát. Van egy régi fényképezőgépem, azzal szoktam tesztelni (LED-lámpák vibrálását például), mert azon jobban látszik.
2020. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ettől megfájdulhat a szemem? Más miért nem látja?
2020. jan. 22. 10:10
 5/9 Szirty ***** válasza:

Kapcsolj be egy szobai ventilátort és a forgó lapátokon keresztül nézd meg a világító kijelzőt.

Egyből ki fog derülni hogy villog-e. :)

2020. jan. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy másik telefon kamerájával levideóztam a kijelzőt, tényleg "csíkozódik", sötétebb sávok futnak keresztül rajta. Viszont a másik telefonon semmi ilyen nem látszik.
2020. jan. 22. 10:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az Oled kijelzők jellemzője. Azt hiszem, már a Galaxy S4-ben is az volt (lehet, hogy a 3-ban is), és évekig SENKIT nem zavart. Aztán most az elmúlt évben a Oneplus elkezdte használni a PWM szűrőt, erre hirtelen mindenkit zavarni kezdenek az Oled kijelzők, meg mindenkinek a szeme/feje fáj tőlük...


Ne már, én ezt nem hiszem el, hogy az emberek néha mennyire birkák. Ne koncentrálj rá, és minden jó lesz. Kb ennyi...

2020. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a fejlesztői beallitasokban ezt beallithatod

Huawei telen van ilyen opcio

2020. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem vettem észre, hogy vibrálna az A50-em kijelzője.
2020. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!