Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kodak Ektra okostelefon...

Kodak Ektra okostelefon töltője vagy annak vezetéke elromlott, hol lehetne ehhez a készülékhez megfelelő adaptert, kábelt kapni?

Figyelt kérdés

2020. jan. 28. 12:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Bárhol. Sima USB-C töltő kell hozzá, vagy egy bármilyen USB aljzatos töltő és egy USB-C kábel.
2020. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nincs így.
2020. jan. 29. 04:41
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
De sajnos így van.
2020. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%

kiváncsiságból rákerestem hogy hány helyen lehet venni 2000mA töltőáramú USB-C csatlakozós töltőt, a találatok száma szinte végtelen. Szóval - sajnos nincs igazad - mert tényleg bárhol vehetsz elektronikai vagy számítástechnikai üzletben.

Bár az valahol jelzésértékű, hogy valaki csak a név kedvéért egy kis akkukapacitású, a név ellenére pocsék fényképezővel rendelkező telefont választ.


A "sajnos nincs így" töltőkből néhány:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És a sort folytathatnám, csak nem volt kedvem.

2020. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Bal lábbal keltél fel? Vagy mindig ilyen lekezelően viselkedsz?


Akkor figyelj csak, mert rengeteget tévedtél a hozzászólásaidban.


Íme, a tények:


Az ominózus Kodak Ektrához lett vásárolva nemrég egy olyan gyári Samsung töltő (4500.- Ft, adapter+kábel), ami sok "mostani" okostelefonhoz megfelelő.

Használatbavételkor kiderült, hogy a Kodak Ektrához nem megfelelő, vissza kellett vinni, ugyanis nem töltötte.


Eme esemény után, a fent leírtakból okulva a következő boltokban már a helyszínen ki lettek próbálva különböző töltők, olyanok, amelyeket az eladók javasoltak a paraméterek megbeszélése, egyeztetése után.

Ez még plusz 3 üzletet jelent, tehát összesen 4 üzletben található töltő nem volt megfelelő az adott készülékhez.


A telefon nem az enyém, hanem egy idős nénié és biztosítalak arról, hogy nem a márkanév alapján vásárolta meg azt, hanem azért, mert egy ismerőse utánajárt annak, hogy milyenek a paraméterei és ő ezt javasolta a néninek. A néninek pedig tökéletesen mindegy volt a márka.


Jelzem, hogy a telefon 39990.- Ft-ért volt megvásárolva akkor, amikor egy hasonló adatokkal rendelkező smartphone jóval 100 eFt felett volt kapható, évekkel ezelőttről van szó. Tehát árban is abszolút megérte!


A néninek azóta is tökéletesen beválik a telefon, a teló akkumulátora olyan, mint új korában, pedig használja és az unokái is szokták nyúzni, tehát még csak kímélve sincs.


A nyugdíjas hölgynek tökéletesen megfelel fényképezésre is a szóban forgó telefon beépített fényképezőgépe, a néni nem készül fotópályázatokra és nem is agymosott, így szerencsére nem az élete fontos kérdése, hogy egy okostelefonnak milyen a kamerája.


Az viszont siralmas, ahogyan te kötözködsz, felhoztál olyan dolgokat, aminek a témához semmi köze és folyamatosan tévedtél.


Egyébként a telefonját így is tudja tölteni a néni, mert az egyik családtagjának van egy töltője, amivel létrejön a töltés.

2020. jan. 29. 10:55
 6/31 anonim ***** válasza:
30%

"mert az egyik családtagjának van egy töltője, amivel létrejön a töltés."

Sok szöveg közepette inkább pontosítottad volna, hogy az milyen típus.

Arról nem beszélve, hogy a kérdésben is megemlíthettél volna ezt-azt, nem utólag arcoskodni.

2020. jan. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%

Ha a telefon USB csatlakozója rossz, akkor ne a töltőket hibáztasd. Az USB-C egy szabványos csatlakozó, ha a telefon jó, akkor bármilyen USB-C töltőnek töltenie kell.

A véleményemet továbbra is fenntartom, hisztizésed után még rosszabbodott is.

2020. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

7-es, a hisztizést és a vádaskodást, tévedések tömkelegét te produkáltad.

Én a tényeket vázoltam. Arra nem számítottam, hogy belátod rengeteg tévedéset. Attól még rengeteget tévedtél.

Ezt még tetézed azzal, hogy a 7. hozzászólásodban is értelmetlenséget írtál.


Mint írtam, a telefon azóta is tölthető.

Minden nap fel van töltve az akkumulátora.

2020. jan. 29. 12:22
 9/31 A kérdező kommentje:

6.

"Sok szöveg közepette inkább pontosítottad volna, hogy az milyen típus."


Nem arra vagyok kíváncsi, amit én tudok, hanem arra, amit nem. Olyan emberek válaszára vagyok kíváncsi, akik valóban tudják a kérdésre a választ.

2020. jan. 29. 12:24
 10/31 anonim ***** válasza:
34%

# 9

Nem fogod fel, hogy segíthet a probléma megoldásában, de én nem erőltetem.

Aláírásom:

Több évtizednyi elektronikai szervizrutin.

E tudásbázist taszítod most el magadtól /leszarom.

2020. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!