Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A töltő miért kapcsolta ki az...

A töltő miért kapcsolta ki az elosztót?

Figyelt kérdés

Bedugtam először is a telefonba a töltőt, majd mikor a töltőt bedugtam a kapcsolós elosztóba, levágta az elosztót, de csak az elosztót. Ez mitől lehet? Én még ilyet nem is láttam, hogy csak az elosztó kapcsol le, rövid zárlat esetén nem a főkapcsoló szokta lenyomni magát? Vagy hogy van ez?


Elromlott volna a töltőm? Vagy ez mi lehetett? Nagyon nem értek az ilyen elektronikai dolgokhoz, szóval egyelőre nem is merem újra megpróbálni bedugni bárhova a töltőm.



2020. febr. 5. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg túláram védelem van az elosztóban, a rövidzárlat pedig rengeteg, több száz Amper áram megindulásával jár. A kismegszakító tipikusan lomha, mert pár pillanatig ennyi áram is lehet normális, például villanymotor indulásakor. Így az elosztó védelme hamarabb aktiválódott.
2020. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes az első válasz!

De kiegészítem annyival, hogy igen lehet rossz a töltőd. Próbáld ki másikkal, hogy azzal is ezt csinálja e.

2020. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy védett elosztó, amin nyomógombos hőkioldó van?

Nyomd vissza akkor.

A dugasztápokban van egy primer puffer, ami a bekapcsolás pillanatában rövidzárat képez, utána töltődik fel.

Ha véletlenül úgy dugod be, hogy pont elkapod a szinuszhullám csúcsát (230V x gyök2 = 325V), akkor még nagyobb az áramimpulzus.

Ha ehhez még társul egy elfáradt hőkioldó, le is nyomhatja. Bár ennek ellentmondhat, hogy van valamennyi lomhasága is elvileg. Vagy lehet, hogy már tönkre van.

2020. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Később bedugtam a töltőt ugyanabba az elosztóba, és akkor már jó volt. Szóval nem tudom mi okozhatta az egészet, de most bárhova dugom jó.
2020. febr. 5. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!