Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb töltési módszer...

Melyik a jobb töltési módszer telefonoknál?

Figyelt kérdés

Ahogy én töltöm: nap végén felteszem tölteni akár 60%on, akár 40-en van, egész reggelig töltődik.


Ahogy a haverom: mindig valamennyit tölt bele, van hogy otthon, van hogy suliban, van hogy powerbankról.

Ritkán tölti teljesen fel, de sosem hagyja teljesen lemerülni. Van hogy napi egyszer tölt bele valmit, van hogy 2 naponként is elég neki



2020. febr. 5. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Így is lehet, de én ugy töltöm hogy lemerítem 15%ra aztan feltöltöm 100%ra es egész este tölt reggelig. Hülyeség hogy ettől tönkre megy olyan mint újkorában.
2020. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
1-es válaszoló! Egyáltalán nem hülyeség! Nem szabad fenthagyni töltőn amikor 100% on van a telegon mert baja lesz! Hamarabb lefog merülni! Kérdező: Ahogy megvan a 100% akkor már lekell venni és sokáig lesz jó az aksid...
2020. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én összevissza szoktam tölteni. Amikor van rá időm, akkor töltöm. Volt amikor éjszakára feltettem tölteni a telefont és reggel 100%osan levettem a töltőről, utána bekapcsoltam és 94% lett. Meglepődtem ezen nagyon és 98%ról 92%os lett az akku élettartama (nem, nem a töltöttség). Hát.. most legalább megtanultam azt, hogy egy telefont éjszakára nem teszünk fel tölteni
2020. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Telefon töltési rendszerétől függ.

Éjszakára azért nem jó töltőn hagyni a telefont, mert ha a töltésszabályozója a töltés befejezése után is akkumulátorról fogja üzemeltetni a telefont és nem a hálózati töltőről, akkor az akku csepptöltésnek lesz kitéve, ami káros.


Én rendszerint mivel kb másfél óra alatt feltöltődik a telefonom, lefekvés előtt 2 órával feldugom töltőre, mire lefekszek feltöltődik és nem kell töltőn hagynom.

Ezt általában sima töltővel csinálom, gyorstöltőt csak akkor használok, ha tudom hogy aznap már nem fogom tudni tölteni.

2020. febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Az akku élettartama nem függ a töltéstől, csak a minőségétől. Minden telefon rendelkezik egy töltést szabályozó automatikával, amely nem engedi a túltöltést, a kimerültséget pedig jelzi, és ha nem veszed figyelembe, kikapcsol. A többi pedig csakis rajtad múlik.
2020. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 "Éjszakára azért nem jó töltőn hagyni a telefont, mert ha a töltésszabályozója a töltés befejezése után is akkumulátorról fogja üzemeltetni a telefont és nem a hálózati töltőről, akkor az akku csepptöltésnek lesz kitéve, ami káros."


Ilyen akkus témákban mindig előkerülnek valahonnan a laikus okoskodók, akik kitalálnak butaságokat. Mert ehhez mindeni ért, vagy legalábbis azt hiszi.

Talán nem vagy tisztában a csepptöltés fogalmával, de Li-ion akkunál olyannyira tilos, hogy azt nem fogják a te ötleteidre bízni. Azaz nem lehetséges, nem csinál ilyet az elektronika, ha akarnád sem.

Miért kell ennyire hülyének nézni a gyártókat, tervezőket?

Ahogy feltöltődött az akku, a töltés leáll kész.

Igen, ezután a telefon elkezdi lassan meríteni az akkut és egy ponton újraindul a töltés. Telítődés után ismét leáll. Ez a töltésszabályzók Automatic Recharge funkciója, ami nem tévesztendő össze a csepptöltéssel (Trickle Charge), még a neve is más.

Amikor te ezt egy laptopakkuval túl sokáig játszod, ki fog nyíródni az állandó max. kapocsfeszültségtől. (Hacsak nem állítható be részleges töltés egyes típusoknál.)

De a telefon esete más, mert ha éjszakára úgy marad, az sem gond, másnap kezdődik a lemerítés.

Több, mint 15 éve én is így használom a Li-ionos telefonokat (min-max között lehetőleg), a mai napig működőképesek.

Még különösebb, amikor kaptam egy használt akkut, elkezdtem vele ugyanezt játszani (min-max ciklikus játék), de mintha javult volna az üzemideje, a kezdeti állapothoz képest.

Pedig ezeket elvileg nincs értelme formázni.


"Telefon töltési rendszerétől függ."

Kár, hogy fogalmad sincs __a__ töltési rendszerről, mélyebb elektronikai szinten. Például a telefon csak az akkuról (mint pufferről) képes működni. Hálózat irányából ez lehetetlen, mert a szükséges alacsony forrásimpedanciájú táplálást csak az akku képes biztosítani. Érted?

2020. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagyis "mindenki ért".
2020. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6 jól írta. Nekem sem ment még tönkre telefon akku ,pedig sokszor össze-vissza töltöm. Azt nem tudom megállapítani mennyire káros,viszont vannak olyan idöszakok,amikor nem tudom teljesen feltölteni,mert hívnak,vagy kell valamire a telefon. Vagy van,amikor 60%-nál töltöm,mert előfordul,hogy aznap már nem fogom tudni tölteni. Eddig egyik telefonom sem bánta.
2020. febr. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Telefonoknál a töltésszabályzó miatt bonyolultabb a képlet, sima li-ion és li-poly akkura igaz az, hogy 100-60% között használva tartanak a legtovább, akár 3-4 évig is. Szóval nem jó ötlet 50% alá meríteni, ha van kéznél töltő.
2020. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!