Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elméletileg lehetséges îgy az...

Elméletileg lehetséges îgy az 5G internet használat?

Figyelt kérdés
Telenornal nincsenek 5g-s tarifacsomagok ugye még, mint a telekomnal pl, de ha veszek egy tőlük egy 5G-s mobil (Samu Note 10 pro) akkor tudnám használni az 5g-t?Egyebkent naluk vagyok ugymond Hiper xxl korlatlan netem van, igy tudnek 5g netet használni ezzel a tarifaval?
2020. febr. 6. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itthon még sehol sem elérhető az 5G lakossági tarifákban, még mindig teszt időszakban van, nem csak itthon, világpiac szinten, épp ezért a Note 10 5G változat limitáltabb még EU-n belül, Telenornál nem is elérhető.

Telekomnál igen, de akkor sem tudnád használni az 5G hálózatot, talán nagyon limitált 1-2 helyen Budapesten.

2020. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg 2 operátornak van Magyarországon kereskdelmi licensze 5Gre: Vodafone és a Digi. A Diginek egy egész pici frekvencia blokkja van, a Vodafone ilyen szempontból jobb helyzetben van.

Jelenleg 5G lefedettség főleg Budapest belvárosában van, a Diginek még kisebb. Nincs értelme jelenleg Magyarországon szerintem 5G technológiára alapozva telefont venni. Ráadásul jelenleg a 5G képes telefonok csak 1 "fajta" 5Gét tudnak kezelni ( TDD 5G cella ), a távlati tervekben szerepel, hogy a WCMDA lekapcsolása miatt, a FDD rendszerű 5G is lesz ( Low band ) amit a jelenleg 5G képes telefonok nem tudnak.

2020. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!