Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek mi a véleménye a Digi...

Kinek mi a véleménye a Digi mobilnetjéről?

Figyelt kérdés

Most még tesztüzemmódban használható (HA már amikor és ahol működik) elvileg a lefedett területen [link]

A lefedett területen szabad téren használható, de érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatosan.

(Nekem nincs 4G-s mobilom, hogy saját tapasztalatra tegyek szert.)

A mobiltelefonnal meg olyan érdekes tapasztalatom volt, hogy egymás mellett lévő két digis mobiltelefon, és az egyiknél volt normális térerő, a másiknál meg semmi.



2020. febr. 7. 16:03
 1/9 anonim válasza:
Én használom.Igaz nem olyan gyors de ingyen azért jobb mint a semmi.Amugy be kell álítanod azon a telefonon a digi net apn ét.
2020. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyors HD videók nézéséhez is, már ha nincs épp leterhelve a hálózat. Én egyetlen hátránynak azt tudnám felhozni, hogy nincs 3G hálózatuk, így hívás közben 2G-re megy vissza, ahol meg nincs párhuzamosan net és hang (ez mindenkinél így van, csak a többinél van 3G, így arra vált vissza, ahol viszont működik ez a funkció). De mivel teszt hálózat, ezt elnézem nekik (addig a Telekomos kártyámmal netezek), mire országos hálózatuk lesz már jobban elterjednek a VoLTE képes telefonok is.
2020. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem, mindenhol van térerőm (Debrecen. Jó mondjuk ha bemegyek a Debrecen Plázába már alig van térerő, de ezt elnézem mivel csak ennél az épületnél vettem észre eddig, minden máshol okés) és a net is bőven elég HD videókhoz, valamint ritkán lassul be.


A #2es által említett probléma pedig nem érint engem a VoLTE képes telefonom miatt. Szóval szerintem mindenképp megér egy próbát, elvégre ingyen van.

2020. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Alapból nagyon jó dolog, szimpla HD videók nézésére elég, FHD, illetve fölötte már nem igazán, gyakorlati sebesség átlagban 2-5mbps.

Mi mind a 4 kártyát igényeltük, apum sajnos lemondott róla (1 SIM-es teló), mert a telephelyen ahol melózik, a vastag betonfalak miatt sokszor nem lehetett elérni, mert szinte abszolút nem volt térerő.

2020. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Szabad téren általában jó a lefedettség, de épületekben már nem annyira. (pld. budapesti belvárosi házban vannak gondok)

Csak második sim kártyának ajánlom, a lefedettségi problémák miatt.

2020. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tök jó... lenne, ha működne. Nekem egyik munkahelyemen sem, és az otthonomban sem működik. Még telefonálásra is alkalmatlan. Mindhárom helyszín Budapesten van. Itthon a szomszéd ház tetején egy éve fel van már szerelve a szektorsugárzójuk. A mai napig nem voltak képesek üzembe helyezni.
2020. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi és a további válaszokat!

Én is budapesti vagyok, nekem is az a tapasztalatom a telefonnál hogy hol van térerő szabad téren is, hol nincs, a hangminőség pocsék.


A 3G-t rohadtul hiányolom, csak ezért nem vennék új mobilt azt hiszem, főleg, hogy csak júniusig, vagy meddig tart az ingyenesség, bár lehet, hogy ismét meghosszabbítják a tesztakciót.

2020. febr. 9. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Most már mindenki számára rendelhető a Digi mobilinternet, és "külső" ügyfeleknek is elég jó árban adják, 1500 Ft/30Gb, pénteken meg is rendeltem. Már régóta vártam rá, hogy mindenki számára elérhető legyen. Ha valaki Digi vagy Inviteles, nekik még olcsóbb, úgy csak 1000 Ft havonta.


Az első észrevételem, hogy még listaáron is rendkívül kedvező a díja, máshol ezért a pénzért tized ennyi adatforgalmat sem adnak, még hűségidővel sem (apropó, a Digire nincs hűségidő).

A lefedettség nem olyan jó, mint a többi szolgáltatónál, viszont ahol használni szeretném és fogom, ott jó a térerő.

A sebessége átlagosan 5-15 Mbit/s között van. Ha böngészére használom, pár másodperc alatt betölt egy weboldal. A YouTube sem akadozik, a Facebook és Messenger is gyors. Tehát akinek erre kell, nekik bátran merem ajánlani.

Ha nagy fájlok letöltésére szeretnénk használni, akkor már nem ez a legjobb választás, eleve a 30Gb-os korlát (napi 1Gb) nem teszi lehetővé, hogy túl sok nagy fájlt töltsünk le vele (bár alkalmanként belefér). Ezt is teszteltem, 1Gb letöltése jó térerő esetén kb. 12 perc volt.

Természetesen a sebesség helyfüggő (ahogyan a többi szolgáltatónál is). Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy ahol főképp használni fogom ezt a szolgáltatást, ott jó a térerő és a sebessége, ezért a számomra megéri ez a csomag. Természetesen nem otthonra és nem fő internetnek vettem, de amire kell, arra tökéletes lesz.

2021. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem is tudtam, hogy 1500 Ft-ért külsősök is vehetik.

Nekem az akaszt be, hogy valamiért muszáj Iphont használnom, és mivel mobilnet és mobiltelefon finoman fogalmazva nem stabil, az jöhet szóba, hogy a telefonfogadáshoz használom a megszokott szolgáltatót, és csak akkor digizek, ha van térerő. De az Iphone-nak x-ig csak egy simet támogat, aztán is csak a T-mobilt, vagy melyiket (mert nekik van e-sim támogatásuk).

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy lemondom a digit, és valami kedvezőbb flottába belépek, talán akad valami. 1000 Ft+ x Ft feltöltőkártya - talán úgy már esetleg megéri, de még körbenézek a piacon.

2021. febr. 22. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!