Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak ha valaki...

Mit csináljak ha valaki egyfolytában azon van hogy feltörje az instagrammom?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag népszerű mém oldalam, ahol minden mémet és kreatív szerkesztést én készítek. A lényeg hogy másfél év kemény munka van benne és rengeteget jelent nekem.


Ma délelőtt 11:02-kor kaptam egy értesítőt a gmailtől, hogy valaki megpróbált bejelentkezni, aztán be is jelentkezett. Előtte még hajnal 1-kor is bejelentkezett, arról valamiért nem kaptam értesítést. Megváltoztattam a jelszót, az e-mailt, és raktam kétfaktoros hitelesítést is az oldalra.


Mit tudok még csinálni? Teljesen kétségbe vagyok esve, az előző jelszavam is brutál nehéz volt, ráadásul soha senkinek nem mondtam el.



2020. febr. 7. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan belépsz (telefon, pc, laptop, bármi), azon az eszközön meg van jegyeztetve a jelszó, vagy minden belépésnél beírod külön?
2020. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a bejelentkezett eszközök listáját (nem vagyok oda regisztrálva de feltételezem beállítások -> biztonság vagy hasonló helyen van. Idegen eszköz - jelentkeztesd ki.
2020. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki sikeresen bejelentkezett volna, akkor ő már rég kizárt volna téged.

Másik dolog, ha te jelszót változtatsz, akkor egy normális rendszer ledob minden más bejelentkezést is, szerintem. (Így tett volna veled is a "betörő".)

Hallottam már ilyen történeteket Facebookról is, noha látatlanban nem tudom a részleteket, de nekem ez így nem áll össze, azaz nem valós behatolás, szerintem.

2020. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak a saját bejelentkezésedről megy késleltetve az értesítés?

A Google-fiókban például az IP-címet is meg lehet nézni ilyen esetben, hogy honnan történt a bejelentkezés. Lehet, hogy szembetalálnád magad a saját IP-címeddel.

2020. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Te magad léptél be, saját magadtól vagy megijedve.
2020. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a mai világban a kétlépcsős, kétfaktoros azonosítás alap még magánfelhasználásra is.

Ha tényleg valaki szórakozik, akkor viseld el, majd abbahagyja ha úgysem tud a kétlépcsős miatt belépni.

2020. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kizárt az instagram, nem engedett belépni! Ezt el is felejtettem mondani, mert szerintem ez egy alap dolog. Nem az instagramon belül változtattam meg a jelszavamat így.


Az emailben azt írták hogy Budapestről egy samsung galaxyról jelentkeztek be, én meg se nem ott élek, se nem samsungom van...

Ezért vagyok ennyire megijedve, mert csak szerencsém volt hogy hamarabb tudtam megváltoztatni a jelszót miután kaptam értesítést arról hogy belépett

2020. febr. 8. 03:22
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

"Budapestről egy samsung galaxyról jelentkeztek be, én meg se nem ott élek, se nem samsungom van..."

Nem tesz semmit.

Ha nyilvános wifin voltál, az ip a szolgáltató telephelyét mutatja, az imei meg vagy betalál a készülék típusba, vagy nem.

A nyilvános wifiről kapcsolódás ilyen.

2020. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 7

Nem nagyon értem, ha kizárt, akkor hogyan tudtál jelszót változtatni, kétfaktorost beállítani?

Most akkor mégsem vagy kizárva vagy miről beszélsz?

Elvesztetted a fiókod vagy nem?

2020. febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem tarr kft-s internetem van. az egyik telefonomat Szekszárdra mutatja a másikat meg Budapestre... ugyanarra a netcsatlakozásra (kábelmodem) kötött routeren ugyanarra a wifi csatornára csatlakoztattam őket szal ebben azért nem nagyon kell megbízni.

Mindkét várostól legalább 100km-re vagyok :D


Ha tudsz kommunikálni az insta supportal akkor velük tedd, ne itt kérdezd, mert mi nem tudunk annyit tenni mint ők - sajnos.

Megmondják miért zártak ki és ha be tudod magad azonosítani maradéktalanul, akkor vissza is tudják adni a fiókodat.


"és raktam kétfaktoros hitelesítést is az oldalra."

mondjuk ezek után nem tudom hogyan sikerült másnak belépnie... érdekes

2020. febr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!