Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltott sim kártya. Mit...

Letiltott sim kártya. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és tavaly karácsonyra anyuéktól kaptam egy Huawei telefont aminek ők 2 évig fizetik a törlesztőjét a vodafonennál.Családi csomagban vagyunk és a telefont apa előfizetésére vették, minden papír náluk van.

Az eltelt idő alatt nagyon megromlott a kapcsolatunk, olyannyira, hogy már családsegítőre és pszichológusra is szükség volt.

November óta a nagymamám segít nekem mindenben anyagilag, így úgy döntöttünk, hogy magamnak kérem a családit januártól. Úgy volt, hogy ha megjön a pénz a számlámra, akkor adok anyának 4000 ft-ot (általában annyi a számlám) és befizetik. De mivel anya nem vett át egy levelet ami a csp-vel kapcsolatos...így se ő, se én nem kaptuk meg a pénzt. Kedden tudta meg, hogy én se kaptam meg, miután írta, hogy adjam neki oda a 4000 ft-ot és befizeti a számlát. Ezután ő azt mondta, hogy akkor elintézi és meg fogom kapni.. Csakhogy, ma délután a drága szüleim letiltatták a kártyát mivel nem kapták meg a pénzt. Eleve szálka volt a szemükben, hogy magamnak kértem a csp-t és úgy vélem ez amolyan bosszú. Decemberben fenyegetőztek ezzel azzal és a kártyás dolog is köztük volt.

A kérdés az, hogy én papirok nélkül mit tudok intézni?

Egyáltalán tudok tenni valamit ez ellen?


Holnap kérni fogom tőlük a papirokat, de a szüleimet ismerve nem fogom megkapni.

Anyám az üzeneteimre sem válaszol délután óta.



2020. febr. 8. 01:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tavaly előttöt szerettem volna írni. 2018 decemberében vették a készüléket.
2020. febr. 8. 01:04
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te vagy az előfizető, akkor nyilván nem rendelkezhetsz felőle. Köss egy előfizetést vagy vegyél egy feltöltőset a magad nevére.
2020. febr. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Én egy feltöltős kártyát vennék, nehéz anyagi helyzetben vagy, az meg fix, tudod mennyit töltesz rá, mennyit költhetsz. Ugyanattól a szolgáltatótól vedd a kártyát, mert más szolgáltató kártyáját nem fogadja el.
2020. febr. 8. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bár lehet hogy ha nincs fizetés, a telefont is letiltják a hálózatról esetleg...
2020. febr. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
veszel vodafontol egy feltöltös sim kårtyåt.azt kėsz,ha telefon rėszletfizetése teljesen kifizetésre került akkor nincs nagy gond .
2020. febr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

Letiltatni nem tudják, csak, ha lopást jelentenek be rá vagy azt, hogy elveszett, vagyis felmondhatták a szerződést, annak a számnak lőttek


Ha esetleg nem volt részletfizetés a telefonra, akkor veszel egy újat

2020. febr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Részletfizetés van amit anyámék fizetnek még ez év, decemberéig.

Anyám mostani üzeneteiből amiket jelenleg kapok, 1000% hogy letiltatta a kártyát..

Csak azt remélem, hogy a telefont nem fogják.

2020. febr. 8. 07:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyáltalán tudok tenni valamit ez ellen?"

Semmit.

"Letiltatni nem tudják, csak, ha lopást jelentenek be rá vagy azt, hogy elveszett, ..."

Egy telefonhívás az ügyfélszolgálatra és azonnal tiltanak mindent ha azt kéred. Nekem már volt részem ilyenben, csak éppen én nem kértem, hanem félreértette az ügyfélszolgálatos. 5 perc múlva semmi sem működött. Ezután telefonon sem tudtam intézkedni, mivel azonnali hatállyal nem voltam többé az ügyfelük. Be kellett mennem személyesen hogy visszacsinálják. Se a technikai része, hogy mindent engedélyezzenek, majdnem 3 hétbe került. Visszacsináltak mindent.

Mivel a kérdező alapból nem ügyfelük, ebben az ügyben szóba sem állnak vele.

Csak azt teheti, hogy vesz magának valamit.

2020. febr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Letiltatni nem tudják, csak, ha lopást jelentenek be rá vagy azt, hogy elveszett, vagyis felmondhatták a szerződést, annak a számnak lőttek"


sületlenseg

2020. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

A kártyát a magánszemély nem tudja letiltatni - egyszerűen lemondja az eolőfizetést. Tehát az a szám, az az előfizető megszűnt.

Annyit tehetsz, hogy veszel magadnak új kártyát és ezzel együtt új számot. Esetleg megkérheted az ügyfélszolgálatost, hogy nézze meg a régi számodat, hogy megvan-e és oda tudja-e adni, hátha...

ha nem akkor új szám. Aki akar úgyis meg fog találni.


a másik probléma a készólékkel van. Sajnos a szolgáltató le fogja tiltani ha nem fizetik a részleteket. 1-2 napja volt is egy ilyen kérdés itt a gyakorin ponr egy tiltott telefonról.

De mivel nem te vagy az előfizető nem tudod megtenni szerintem azt sem, hogy befizeted. Szal eléggé sakk-matt helyzet.

2020. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!