Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi miniUSB-s telefonok...

Régi miniUSB-s telefonok tölthetők miniUSB-USB kábellel?

Figyelt kérdés
Van egy rossz Motorola V360-am. Vennék hozzá alkatrészt és megjavítanám, de nincs meg a töltője. Azt olvastam, hogy számítógépre csatlakoztatva nem lehet tölteni, de ha egy miniUSB-USB kábelt egy fali adapterrel csatlakoztatnék, működne?

2020. febr. 19. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Miért ne lehetne számítógépról tölteni.

Így töltöm a telefonom meg a GPS-t, ami mini USB..

Természetesen korlát az 500mA terhelhetőségű szabvány USB,

de van ideje este töltődni, miközben törlöm a telefonról a feleslegessé vált dolgokat, képeket szedek le...

2020. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Simán lehet, ha a számítógépben az USB port nem rossz, tehát elég teljesítményt ad le.

Elektronikához nagyon értesz? (nehogy a javítás során valami zárlatot vagy nemkívánt jelenséget okozz a telefonban)

2020. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"A töltő új, hiszen az USB porton keresztül jön be az áram, ám sajnos az a tény, hogy az ember rányomja a készüléket a számítógépre, még nem jelenti azt is, hogy onnan kapna energiát. Csak annyi áramot vesz fel, hogy ne kapcsoljon ki, tehát muszáj használni konnektort is."


- [link]


Tisztában vagyok vele, hogy a mai telefonokat lehet számítógépről tölteni, én is töltöm néha laptopról

2020. febr. 19. 19:36
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Lehet, hogy alkalmaz valami azonosítást, mint micro USB-n is a rövidzár például.

Csak utóbbinál úgy van, hogy az adatvonalak zárlatát érzékelve a telefon 1 A terhelhetőségű forrásként azonosítja a dugasztápot.

Számítógépre dugva a zárlat helyett normál portot lát, amit 500 mA-esként értékel és max. annyival szabad neki ráterhelni.

Innen már csak egy lépés, ha valaki úgy tervezte a mini USB-s telefont, hogy PC-portot "látva" mondjuk csak 100 mA terhelést enged meg, az USB 1.1 szabványhoz igazodva például.

2020. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem egy Motorola w490-em (is, meg moto g7 power-em is) van, csak sajnos döglött az aksija. Én is próbáltam pc-ről tölteni, de csak adatkommunikációt jelez, töltést nem. Viszont ha jól emlékszem, sikerült régen powerbank-ről működtetni. Héten ránézek még...
2020. máj. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. máj. 19. 01:38
 7/7 anonim válasza:
Ránéztem, "elvileg" működik. (nekem megy, de nem mindig megy) Ha tényleg van hozzá olcsón alkatrész, szerintem megpróbálhatod.
2020. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!