Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg felrobbanhat az...

Tényleg felrobbanhat az akkumulátor, ha fel van púposodva?

Figyelt kérdés
Már majdnem 1 éve használom így a telefonom, már elég látványos a púposodás, de nem merül le gyorsan. Bár mostanában már kevesebb ideig bírja. De most azt olvastam több helyen, h fel is robbanhat. Viszont ezeket kommentelők írták, és ilyen cikket nem találtam.
2020. febr. 20. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Szia, nekem is volt hogy véletlenül tűvel átszúrtam mikor cseréltem az LCD-t. Púpos lett és egy kapacitása részét elvesztette (jó pár cellát).

Egyik nap arra lettem figyelmes hogy megrepedt az LCD, pedig senki nem volt otthon csak én, én le sem ejtettem...

Később emelkedett az LCD is, aztán láttam hogy az akku már olyan púpos hogy kinyomta az LCD-t...


Én szerintem is felrobbanhat, jobb már nem lehet. Egészségedet kockáztatod, és ha már úgyis gyenge a kapacitása azt úgyis már leszoktuk cserélni... :) Hajrá

2020. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Még megjegyezném az összes Note7 telefont visszavonták mert töltéskor még a jó akkuk is felrobbantak bármikor, túl gyors töltés volt, akkoriban még új technológia ami nem figyelte az akku állapotát.
2020. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
milye márka? Ha pl Elephone, vagy a kakasza...r Sennheiser(mondjuk szerintem(és sok haverom szerint is)a Sennheisernek kár konkrétan bármit legyártania(Ők is besz.......opták, hogy nem veszünk ilyen Sennheisereket, mert hátt...), mikró, hűtő, tévékészülék vagy mosógép tőlük egyaránt egy naaagy rakááás, szaaa....rság, mert olcsó húsnak híg a leve...) vagy más olcsó kínai cucc, akkor többet ne is várj tőle. De ha Samsung, vagy hasonló nagy márka(megjegyzem pl a középkategóriások, mint például a Blaupunkt, a Lenovo, a Doogee, vagy az Alcatel stb; de még a Microsoft, Selecline, Allview se produkál ilyet, vagy nem gyakraN)
2020. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

#1

A telefonok akkuja 1 db cellából áll. Laptopakkuban van több cella például.

Note 7 problémája nem a gyorstöltés volt, hanem belső konstrukciós hiba, gyártási hiba, ami belső zárlathoz vezetett. Itt le van rajzolva, egyúttal láthatod azt is, hogy egy tűszúrás milyen zárlatot és bajt okozhat:

[link]

Ebből látszik az is, hogy megszúrt akkut én miért nem mernék használni, miután láttam már zárlat hatására felizzó és elfüstölő 18650 akkut, ami jól szemléltette számomra is, hogy mennyi energia van besűrítve egy ilyen cellába, ami gond nélkül felgyújthat egy lakást.

Telefonban az akkut azelőtt is, azóta is a beépített hőmérő PTC-termisztor figyeli, ami az akku egyik érintkezőjén van kivezetve. Túlmelegedés esetén leáll a töltés vagy terhelés, ez csak ennyi. Ez képezi a gyorstöltés okozta túlmelegedés elleni védelmet is.

Nincsenek egyéb, varázslatos technológiák, ami beleláthatna az akku belsejébe és olyan gyártási ostobaságot kivédhetne, ami a linken is szerepel.

Belelátni röntgennel, szétbontással lehet, a gyári tesztek során, ahogy itt is kifejtik:

[link]

Amellett meg csak a szokásos cellavédő elektronika van, illetve volt mindig is, ami túltöltés, túlmerítés, túlterhelés ellen véd.

2020. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Tobbani nem hoszem,de ha belefolyik a telefonba annak végleg löttek,bár ha kifolyik se jobb ;/

Ên a helyedbe kicserélném ha elégedett vagy a készülékkel(,egy aksi 3-8 ezer forint).

Én 2 éve nyúzók egy Homtom ht 17 Pro-t,(sajnos magyarországon nem lelek már hozzá aksit),több Navon t400/452/micro pure is van a családba megérték az aksicserét

2020. febr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
4-es, 3 cellából áll, 3x 1,2v lapos tölthető aksik. 3,6v összesen. Szedj szét egy 3310 vagy valami régebbi telefonból aminek már úgyis mindegy.
2020. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
64%

# 6

Te hol élsz amúgy? Hol vannak már az 1,2 V-os Ni-MH akkuk, legalábbis a mobiltelefonok világában?

Magam részéről 2003-ban cseréltem egy Li-ionos telefonra.

Li-ion akku cellafeszültsége mennyi is?

Most nyomj egy resetet önmagadon és reboot a mai dimenzióba.

2020. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez egy Nokia lumia telefon, de azt hiszem, h lecserélem, mert úgy is régi már.
2020. febr. 20. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!