Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Motorola akkor most kínai cég?

A Motorola akkor most kínai cég?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy Motorolát, akkor most az amerikai vagy a kínai GDP-t támogatom? Komolyan kérdezem, bármennyire is furcsa. Nem szeretném a kínai gazdaságot támogatni, ezért nagy ívben kerülöm minden kínai székhelyű gyártó termékét.

2020. febr. 24. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Amerikai cég Kínában gyártatja. Olyan, mint a magyar Mercedes.
2020. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kínai.


Lenovo


Típus nyilvános vállalat

Alapítva 1984

Székhely Peking, Kína

Vezetők Yang Yuanqing

Alapító Liu Chuanzhi

Iparág számítástechnika

Forma nyilvánosan működő részvénytársaság

Termékek számítógépek, beleértve az IBM márkanévre hallgató PC-k és laptopok, táblagépek és okostelefonok.

Árbevétel Növekedés16,4 milliárd USD (2008)

Alkalmazottak száma 26 341 fő (2011)

Leányvállalatai

Motorola Mobility

LenovoEMC

Tőzsde Hong Kong Stock Exchange


Forrás: wikipedia

2020. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Egyesnek a hasonlata tökéletes. Ott gyártják, de a minőségbiztosítás USA.
2020. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ott gyártják, de a minőségbiztosítás USA."

De a kérdés nem erre vonatkozik.

Leegyszerűsítem: hol landol a vételár, melyik országban.

2020. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
a vételár az usában, de előtte már kifizették a megegyezéses árat a kínai gyártónak. .és még ott van a fuvardíj, a vám, és különböző járulékok, valamint a kiskereskedő haszna.
2020. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mégis mi bajod a kínaiakkal??? Nem elég hogy szegényeket sújtja a korona vírus, akkor még Te is ellenük vagy?!

Nem szeretnéd támogatni a kínai gazdaságot. Te vagy az, aki pár éve ugyanebben a kategóriában ugyanezzel jött? "Sem politikai, sem pedig erkölcsi okokból" Aztán kommentjében egész litániát írt a régi kínai barbár szokásokról (mint ha ez ide tartozna)! Ha Te vagy az, akkor jó lenne végre abbahagyni ezt a megszállott baromságot, és végre ép ésszel a jelenben gondolkodni!

Egyébként a Motorola amerikai cég, így ha még esetleg licenc alapján Kínában is készülne, a fő profit akkor is az amcsik markát üti! Vagy ott van az Asus, ami tajvani márka, Tajvan pedig semmiféle kapcsolatban nem áll Kínával!

És bármennyire is furcsa, én meg ezeket írom teljesen komolyan!

2020. febr. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem én voltam akiről beszélsz, utolsó.

Szimplán ellenszenvesek nekem, és szeretnék távolságtartó lenni velük szemben. Ezt a koronavírusos dumát meg hagyd már, ennyire ne kajálj be mindent! Ez nem egy mindenkire lesújtó valami, amúgy meg az egész világot érinti, nem csak Kínát.


Elhiszem, hogy vannak jó ár/érték arányú cuccaik, pl: Xiaomi is, de akkor sem vennék tőlük semmit, ha a legjobb alternatívát nyújtanák. Nagyon sok dologban nem tartom jónak, amit csinálnak, pl. éhbérért dolgoztatni, hatalmas hulladéktelepek, kommunizmus stb. Meg amúgy is a gazdasági versenyben sem hiszem hogy jó, ha megelőznék az USA-t.

2020. febr. 25. 07:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Plusz ott a túlnépesedés
2020. febr. 25. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!