Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonoknál van értelme...

Okostelefonoknál van értelme a 256 GB tárhelynek vagy sose fogom kihasználni és elég a 128 GB?

Figyelt kérdés

2020. márc. 6. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem két év használat után tele van a 64 GB belső tárhely és a 64 GB-os kártyám. Én nagyon sok videót, filmet tartok a telefonomon (1080p-ben), így elég hamar betelt. Amennyiben te nem vagy ilyen elvetemült, mint én, hanem egy átlag felhasználó vagy, a 128 is elég lehet.
2020. márc. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyes tevékenységeknél talán lehet értelme (de nem biztos, hogy 2020-ban), de igazából ez egyelőre nem több, mint gyártók közötti verseny hogy ki tud többet kihozni. Másrészt pedig parasztvakítás, mert sokan csak azt nézik hogy a nagyobb szám az több és jobb, tehát az kell. Ez pont olyan mint a megapixelek harca (a FullHD még mindig 2 megapixel, és egy közösségi oldalra sem teszel fel ekkora képet, mégis több tíz megapixelesek a mobilok) vagy a kamerák száma, mert másban nem tudnak fejlődni jelenleg a mobilok.


A 256 gigát nem indokolja semmi jelenleg.

2020. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem telne be, de én inkább munkára használom a telefont, nem játékra. Van pár fényképem (videóm nagyon ritkán), de azokat is időnként áttöltöm a gépre, és nem tartom meg őket a telefonban is.


Zenét párat mentettem rá, de igazából felesleges, mert korlátlan nettel hallgathatom Youtube-ról, illetve filmezhetek Netflixről, szóval semmi ilyesmit sincs értelme a telefonon tárolni.


A telefonszámoktól pedig nem fog megtelni ekkora hely.

2020. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem rengeteg a fénykép meg a zene.Néha készítek egy-egy videót telefonnal,de szerintem is elég a 128 GB.Amúgy 15 000 Ft a különbség.
2020. márc. 6. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

elég régen kezdtem az okostelefonozást (2007) és megmondom őszintén most, hogy 256-os háttértáram van most érzem jól magam.

A 128 is elég volt, csak kb évente kellett egy nagyobb reviziót, mentést csinálnom, de a 64 már kevés volt kicsit... lehetett menedzselni, de többször meg kellett nézni egy 2-3 napos túra előtt, hogy van-e elég hely a képeknek.

Az tuti, hogy 128 giga alatt nem vennék.

2020. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is minimum 128 GB szükséges.
2020. márc. 6. 20:42
 7/11 anonim válasza:
100%

Szerintem 32 is elég egy alap usernek, de valakinek a 256 is kevés.

Saját tapasztalatom: egy éve használok egy Galaxy A40-et, 64 GB-s tárhelye van, és meglepettségemre simán betelt a tárolója. Pedig vásárláskor csodálkoztam is, minek egyáltalán nekem ennyi tárhely. Nyilván, évről-évre nő az felhasználók igénye, ezzel együtt a tárhelynek is nőnie kell.

Ha nem bővíthető a mobil, és nem kerül sokba a nagyobb, 256 GB-s szerintem nem lehet rossz ötlet, főleg, ha hosszú távra tervezel. De nyilván, ezt neked kell eldönteni, használatodtól, pénztárcádtól is függ.

2020. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyéntől függ. Van aki, a 64 GB-ot sem nagyon használja ki, más meg, a 256 GB-ot is hamar telepakolja.

Zene, film, játékok...

... ezekkel lehet spórolni, de a 8K-s felvételek, már sokat nyomnak a latba, úgyhogy ja. 8K-s TV-k is vannak, úgyhogy akár a zsebedben lévő eszközzel is elő tudsz állítani rá tartalmakat.

2020. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Ez olyan dolog tudod, mint a nagy konyha és a sok fölösleges szoba. HA az a fajta gyökér vagy, aki mindent fölhalmoz, akkor semmi nem elég.

Nekem mondjuk a 16 giga is bőven sok. Igaz, konyhaszekrényem is, ruhám is kevés van.

A te életed kérdéseit magadnak kell megválaszolnod. De tudnod kell, ha a 16 giga kevés, valami baj van a fejedben. És ez nem telefon kérdés.

2020. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam betelne. A 128 GB-ból most is csak 11,7 GB szabad. :D
2020. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!