Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem tudom sehogyan formázni a...

Nem tudom sehogyan formázni a Micro SD kártyát. Van megoldás rá, vagy dobhatom ki?

Figyelt kérdés
Pár nappal a tavalyi év vége előtt vettem egy új kártyát, azonban most már semmit nem lehet rárakni. Nem tudom formázni sem, egy mappa kivételével mindent törölni tudtam róla, azonban abba mappába számomra teljesen ismeretlen nevű (totál szabálytalan karaktereket használ) és formátumú fájlok vannak, és semmit nem tudok velük kezdeni, mert azt írja, hogy a fájl neve túl hosszú, vagy hogy a rendszer nem találja a megadott elérési utat/az nem létezik. És utána megpróbálom formázni, de nem tudja és még a korábban törölt adatok is ott vannak rajta. Most mit csináljak?? Van rá megoldás, hogy eltüntessem valahogyan ezeket a fájlokat és végleg nullázhassam a memóriakártyát (vírusirtót is telepítenék a telómra - ami egyébként Androidos), vagy mehet a kukába? Segítsetek kérlek!!

2020. márc. 19. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a partíciót törölni, újra létrehozni.

Egy fokkal hackelősebb módszer egy Linux live rendszerrel végezhető. Ha Windowson nem sikerül, leírhatom bővebben, ha kívánod.

2020. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Windowsban kellene szektorszintű írás-olvasást csinálni rajta, nem mintha érdemes lenne kockáztatni a későbbi adatbiztonságot.

Magam is inkább csak az állapotfelmérés vagy szakmai kíváncsiság miatt csinálnám, de megbízni benne már nem tudnék.

Partíciónak semmi jelentősége ilyen szempontból, mert a művelet során az is eltűnik.

2020. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogyan kell csinálni??
2020. márc. 20. 07:42
 4/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Sok ilyen program van (wipe stb.), egy lehetőség a Hard Disk Sentinel regisztrált verziójában:

Lemez --> Felületteszt.

Vagy ez is írja-olvassa a szektorokat:

[link]

2020. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindjárt megpróbálom
2020. márc. 20. 10:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi nem vált be, mindig azt írta minden fájlra, hogy nem is létezik. A Parancssorban annyit írt, h a mappa javíthatatlan hibát tartalmaz, konvertáljam a mappát fájllá. De azt hogyan kell (WinRarral nem működött)
2020. márc. 20. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!