Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudnátok segíteni? Többi lent

Tudnátok segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés
Felhívott egy szám Beninből nem vettem fel csak utána láttam. Valószínűleg csalók. Akkor még nem gondoltam ezt egyből visszahívtam. Adminisztrációs okok miatt nem volt kapcsolható. Így ugye nem tud pénzt ellopni tőlem csak úgy tudna ha? adatot adtam volna meg neki?

2020. márc. 23. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Ismeretlen külföldi telefonszámot NE vegyél fel!


Ha szerencséd van az idézett szöveget azért mondta az automata mert a szolgáltató központja nem engedte a hívást.Ezzel megvédett téged a hívás díjától.


NE HÍVJ VISSZA ismeretlen külföldi telefonszámot!

2020. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Azzal is tud pénzt lopni ha vissza hívod. Meg elvileg azzal is hogy ha felveszed.

Volt olyan csávó 1000 valahány 100ft ba került neki a dolog. Küldött nekik sms-t hogy megbeszélésen van, majd visszahívja és utána vissza is hívta őket :D

Szóval ha úgy van nagy összeggel nem vágnak meg, de azért figyelj oda.

2020. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most már tudom l, de így hogy nem vettem fel ugye nem tudnak pénzt el csalni?
2020. márc. 23. 22:41
 4/12 A kérdező kommentje:
De én nem kerültem velük beszélgetésbe. És azt mondod #1es hogy valószínűleg a szolgáltató nem engedte hogy vissza tudjam hívni így nem lesz baj?
2020. márc. 23. 22:43
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

"Meg elvileg azzal is hogy ha felveszed."

Kettes, ne terjeszd ezt a hírhedt butaságot. Hazai hálózatban a hívásfogadás ingyenes. A visszahívásban van a trükk, mert akkor osztoznak a költségekben a szolgáltatók és szám birtokosa.

2020. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valaki tud adni egy igent vagy nemet a leírtak alapján? Csak igen vagy nem, mert egy kicsit beparáztam
2020. márc. 23. 23:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem..igen lehet 100% tudni hogy aktív volt e a kimenő hívásod.

A szolgáltatótól telefonon kérj számlainformációt.

2020. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem volt aktív. Akkor?
2020. márc. 24. 00:19
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

"Most már tudom l, de így hogy nem vettem fel ugye nem tudnak pénzt el csalni?"

Pont fordítva ültél a lovon, felvenni lehet, hívni nem szabad.

Van olyan trükk is, hogy felhívod, automatikusan beadnak egy csengetési hangot. Vagyis te azt hiszed, hogy kicsörgés van, de valójában már él a vonal, megy a pénzed kifelé.

Pontosan mi volt ez az "adminisztrációs" akármi, magyarul beszélt?

Ez egy létező hivatalos dolog, valaki hallott már ilyet?

2020. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen,hallottam.

Szolgáltatás és hálózat rendelkezésre állásának, annak használatát tiltó beállítás.

Központi (pl céges flottánál előfordul) nyilvántartás alapján az előfizető nem férhet hozzá (nem hívhatja) a szolgáltatáshoz vagy adott telefonszám eléréséhez.

(nagyon régóta téma szolgáltatói fórumokon)

2020. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!