Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok

A kérdés

Honnan választhatom ki, hogy egy új Xiaomi telefonnak Androidja legyen vagy MIUIja? És igaz, hogy az MIUI bloat? Hogyan lehet kordában tartani?

márc. 26. 19:47  Privát üzenet  

A válaszok
Androidra van építve a MIUI.. olyan mint a Samsungnál: Androidra építették az ONE UI-jukat. Vagy a huawei az EMUI-t.

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont márc. 26. 19:51 Privát üzenet
Vannak stock androidos Xiaomik is.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont márc. 26. 19:54 Privát üzenet

Szia!

Minden új Xiaomi mobiltelefonon Android van. a Miui a Xiaomi felülete, ami szintén minden Xiaomi telefonon megtalálható. A miui magában foglalja a xiaomi rendszeralkalmazásait, a felület kinézetét, és még sok minden mást, ami a xiaomi telefonokon megtalálható. Persze el lehet tüntetni (mélyen belepiszkálva a rendszerbe), de nem ajánlatos, mert abból több kár van, mint haszon.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont márc. 26. 20:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És a bloattal mi a helyzet?

# 4/6Időpont márc. 26. 20:43 Privát üzenet
zoligyerek nevű felhasználó válasza:

A miui nem szemétgyűjtemény, ha ettől tartasz, nagyon is jól használható rendszer. A Xiaomi első gyártmánya volt maga a miui, ami hamar népszerű lett és sok készülékre portoltak (mikor még nem gyártott telefont) A kordában tartásról: egy teszőleges androidos telefonról se tudod, hogy mit csinál, ha nem korlátozod le pl. tűzfallal vagy a felesleges folyamatok fagyasztásával.

De ha valaki meggyőzött, hogy a miui bloatware, akkor vegyél stock androidosat.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont márc. 26. 23:02 Privát üzenet
Neveztek nevű felhasználó válasza:

A MIUI tényleg nem szemétgyűjtemény, jól használható, viszont bele vannak építve networks which collect data used for advertising. Nem tudom, hogy kéne ezt lefordítani. Meg a Xiaomi is valószínűleg gyűjt a MIUIn keresztül adatokat.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont márc. 28. 18:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Xiaomi Miui mentés, reset és visszaállítás hogy működik?
Redmi 8 téma letöltés?
Minden Xiaomi telefonban MIUI van?
Mi lehet az oka annak, hogy nem tudom frissíteni a Xiaomi Mi 9-es telefonom MiUi 10-ről 11-re? November elejére volt beígérve, de még mindig azt írja, hogy nem elérhető újabb frissítés.
MIUI 11 ikokok normalizálása?
Ma a munkahelyem kiadta a Miui 11-et a Xiamoi Redmi Note 7 telefonom, de ahogy hazaértem nem tudtam frissíteni és már ki se adja, (Azért nem frissítettem mert nem volt netem) miért van?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Mobiltelefonok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!