Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy androidos telefon (Nokia...

Egy androidos telefon (Nokia 3) milyen fájlrendszert használ?

Figyelt kérdés
Pár napja feltörték a google fiókomat, és zárolták a telefonomat vele. Kikapcsoltam, majd újra bekapcsoltam, ekkor magától hard resetelődött. Minden fájlom elveszett. A micro sd kártyát elvittem egy hozzáértő emberhez, aki vissza tudja hozni a törölt fájlokat. Több visszaállító programmal megpróbálta, de azt mondta, hogy annyira törlődött az egész, mintha most hoztam volna ki a boltból. Ez azért érdekes, mert elvileg a fájlok törlésekor nem vesznek el teljesen, csak akkor, ha felülírjuk más fájlokkal a kártyát. Amikor a telefonba beraktam a kártyát, akkor megkérdezte, hogy a kártyát külső tárhelyként akarom-e használni, vagy pedig egybe akarom olvasztani a belső tárhellyel. Én az utóbbit választottam, a telefon pedig figyelmeztetett, hogy semmi más készülékkel nem lesz kompatibilis a kártya. Szóval erre is gyanakszom, hogy ezért nem lehet látni semmit a kártyán. Egy androidos telefon belső tárhely chipjén milyen fájlrendszer van, hogy semmi mással nem kompatibilis, csak azzal az egy készülékkel? Mert nyilván a kártyára is azt a fájlrendszert tette. Ezért érdekelne, mert ha tudom, hogy milyen fájlrendszerű a kártya, akkor talán lenne más módszer a fájlok visszaszerzésére.

2020. márc. 29. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:

a külső kártyát tök mindegy milyen formátumra formázod tudja kezelni. Nokiás androidos telefonokat messziről kerültem de kétlem,hogy nem valami hagyományos windows -on alapban látható formátumot használna. Gondolom fat32, vagy exFat vagy ilyesmi. De ez nem is lényeges!!! Használd mondjuk ezt a progit: [link]

ez egy rakás fájlrendszert ismer. Van benne raw mód is, ha esetleg a fájlrendszer is megadta magát. Árulják az nc..e shop ban is. Ha ez nem hozza vissza akkor nagyon valószínű,hogy buktad.

2020. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!