Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az okostelefonoknak mikor,...

Az okostelefonoknak mikor, mennyi idő múlva esik le az áruk? És igaz az, hogy lehet telepíteni rájuk más oprendszert? Melyek azok, amik nem túl drágák és lehet?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 19:09
 1/7 grafno ***** válasza:
53%
A legtöbbet akkor esik az ára miután megvetted. Egy betört kijelző szintén nagyon árcsökkentő hatású. De 2-3 év is eléggé lenyomja egy telo árat. Nincs más operációs rendszer. Nincs olyan.
2020. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Mindre lehet más operációs rendszert tenni, de nem egyszerű, ezért jobb, ha szakemberre bízod (lehetőleg ismerősre, aki szívességből megcsinálja).
2020. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Árukeresőn meg lehet nézni a telefonok árának változását grafikonon, nagyon informatív.


"És igaz az, hogy lehet telepíteni rájuk más oprendszert?"

Nem. Ma már szinte csak Android és iOS van. Szerintem te a ROM-ra gondoltál, és igen, azt lehet bármelyik telefonra rakni, megfelelő eszközökkel és tudással. Az egyik leghíresebb külső ROM a LineageOS, amit folyamatosan fejlesztenek.


"Melyek azok, amik nem túl drágák és lehet?"

Ha kötelezően kísérletezni kéne, akkor valami olcsó Xiaomit, esetleg régebbi Samsungot vennék, amikre van LineageOS támogatás.

2020. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak, de az Android helyett is lehet? Mert én valami chroot dolgot hallottam, hogy lehet csak, ami nem pont ugyanaz.
2020. márc. 31. 19:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve a 2. válaszolónak szólt inkább, a 3. kommentet akkor még nem olvastam.
2020. márc. 31. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak alternatívák az androidra, amelyek mindegyike android alapú tulajdon kép, de nem biztos, hogy kompatibilis a telefonoddal például. Illetve sok veszélytforrást rejtenek, ezért nem is engedélyezett sok alkalmazás rajtuk.

Újra telepíteni az androidos telefonokat lehetséges, más androidot rárakni is, mint ami eredetileg volt rajta.

2020. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Kicsit utánanéztem ennek a chroot dolognak, és ha jól értelmezem, akkor ezzel lehet linuxot (debian) futtatni a telefonon.

Sok értelme nincs, ezzel is csak a fejlesztők szórakoznak inkább.

2020. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!