Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a legjobb processzor?

Melyik a legjobb processzor?

Figyelt kérdés
Exynos, snapdragon vagy hisilicon kirin?
2020. ápr. 1. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
MediaTek
2020. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Snapdragon. Exynos lassabb (Eszköz függő) hisiliconnal nincs tapasztalatom. A MediaTek fél év múlva nagyon belassult, és nem is egy olcsó telefonnál...
2020. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában hardverügyileg a Snapdragon szokta a legstabilabb/legerősebb/legjobb teljesítményt nyújtani, ezért is van a Gamer telefonokban a legújabb Snapdragon processzor szinte minden esetben (Jelenleg a Snapdragon 865). Az Exynos processzor a Samsung Európai piacra szánt eszközeiben van. Elviekben nagyon csekély különbség van a vele párhuzamos Snapdragon-hoz képest. A Kirin a Huawei és Honor eszközeiben található, nekem eddig nem volt bajom velük, volt már velük dolgom (P10 Plus és P20 Pro). Mediatek, már már csak vicc :D
2020. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A MediaTek teljesítménye mindig is vicc volt, a legdz#rabb processzorgyártó, olyan gyenge a technológiája, hogy teljesen azonos paraméterek mellett is bármelyik már gyártó procija csúnyán lealázza, legalábbis tesztek alapján! Nem volt még vele dolgom, de abszolút nem is hiányzik!

Ahogyan az Exynos sem. Bár élmezőnyös a Samsung sajátja, de a legjobbaktól elmarad, és bár vannak kivételek, de a legtöbb árkategóriában nem egy Samsung a legjobb választás!

Az Exynos mellett kb. hasonló képességekkel bír a Huawei/Honor sajátja is, a HiSilicon Kirin. Volt már vele dolgom, és abszolút nem lehet rá panasz, teszi a dolgát, ahogy kell, bár ebben szerintem nagy szerepe van az EMUI alapból jól optimalizált, stabil felületének is!

De amondó vagyok, hogy egy Qualcomm Snapdragon verhetetlen, minden körülmények között általánosságban az a legjobb! Ahogy a MediaTek a legrosszabb, úgy a Qualcomm pont a másik véglet, a mobilprocesszorok királya, a legjobb technológiával bír! Nekem most Galaxy A70 van, ami csak középkategóriás, viszont korábbi beszámolók szerint hosszabb távon mégis gyorsabb marad, mint egy Galaxy S9+ , amin én viszont abszolút nem lepődöm meg, itt mutatkozik meg igazán a Qualcomm fölénye!

2020. ápr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!