Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan és milyen időközönként...

Hogyan és milyen időközönként fertőtlenítitek a mobilotokat a járvány idején?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 4. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Mivel nalad okosabb vagyok es nem megyek sehova igy nem is fertotlenitem
2020. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én csak nagyon ritkán megyek ki, akkor is csak a mellettünk levő boltba, addig meg kibírom a mobilom nélkül, tehát nem viszem magammal, itthon meg csak azután fogom meg, ha megmostam és fertőtlenítettem a kezemet.
2020. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én soha sem fertőtlenítem. Még évekkel ezelőtt vettem spéci mobiltelefonhoz való fertőtlenítő kendőcskéket, de azóta sem bontottam ki. Azt se tudom hol van, mert azóta költöztem, és még mindig vannak olyan dolgaim, amik nincsenek kipakolva. Az is lehet, hogy már rég lejárt a minősége.
2020. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első: Tudod, van, akinek dolgoznia is kell, te überokos.

Köszönöm a hiperszuper hasznos válaszokat!

2020. ápr. 4. 13:47
 5/16 anonim válasza:
Naponta egyszer, munka után, este. :) Egy fertőtlenítő kendővel több készüléket utána pedig egy-két kilincset, majd kuka.
2020. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítő spray (ha nem alkohol alapú még jobb), valamint nem szöszölő rongy, akár zsebkendő.

De ezt nem csak járvány idején csinálom, hanem amúgy is. Járvány előtt is fertőtlenítettem néha a kilincseket, ajtót, asztalt meg egyéb felületeket. Most a járvány alatt se csinálok semmit gyakrabban. Ha valami betegséget elkapsz az nem kifejezetten ezen fog múlni, de a tisztaság soha nem árt. Valahogy nem vonz, hogy az mindenfele komplett baktérium tenyészet legyen. Így is van elég a levegőbe és amit bejutatok a szervezetembe akaratlanul is. Most ha pl elnész valamerre kb 100 ember után fogdosol meg dolgokat, majd haza mész, végig taperolod a villanyt, kilincset, meg ugye a telefonod, pénztárcád is fogdosod koszos kézzel. Haza mész tényleg végig tapickolsz mindent, kezet mosol majd egész nap a koszos telefont, a koszos kilincseket és minden egyebet fogdosol. Azért ez nem higénis szerintem. Hiába mosol kezet, ha az ilyenekre nem ügyelsz. Kezet mosol, megfogod a mobilod, már nem steril a kezed.

2020. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amúgy a fertőtlenítő kendők hatásában nem hiszek. Egyszer, mikor szarszagú volt a kezem, kipróbáltam, hogy hatékony-e, ha fertőtlenítő kendővel törlöm csak át. Dörzsöltem a szarszagú részt, mégis ugyanúgy lehetett érezni. Megismételtem a kezelést, és még mindig érezhető volt a szarszag, ugyanúgy, mint az elején. Utána kezet mostam szappannal, eltűnt a szag.

Ha a szagot okozó baktériumokat nem távolította el a fertőtlenítő kendő, kétlem, hogy vírus ellen hatásos lenne.

2020. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Valójában mostanában több helyen azt olvastam, hogy a fertőtlenítőszerek nem tesznek jót a kijelzőnek, ezért is terveztem megkérdezni, hogy ki hogyan szokta...én eddig simán nyomtam rá az alkoholos kézfertőtlenítőmből, még sosem tapasztaltam, hogy baj lett volna belőle, de most meg ezt mondják...azt tanácsolják, hogy inkább szappanos nedves zsepivel törölgessük át, majd szárazra.


Utolsó: hogy sikerült ilyen masszívan összeszarnod a kezed? Csak nem neked sem jutott már wc papír?

2020. ápr. 4. 14:32
 9/16 anonim ***** válasza:
Az enyém mindig szarszagú, törlés után. Pedig nem szakad át a papír. Gondolom a páralecsapódás.
2020. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a páralecsapódás miatt, ezért is veszem le a pólómat is előtte. Ha nem venném le, hátul a pólómon középen szintén érezhető lenne a szag, pedig vagy 20 centire van onnna. Utána természetesen zuhanyzás követi a dolgot.
2020. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!