Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonomon vannak családi...

A telefonomon vannak családi képek. Ha a play áruházból letöltök egy olyan programot, ami hozzáfér a telefonomon lévő kép és hangfájlokhoz, akkor a képekhez is hozzáférnek?

Figyelt kérdés

Ha nem engedélyezem a hozzáférést, akkor nem indul el, és kell hozzá net is. Ilyenkor milyen mértékben férnek hozzá a telefonomon lévő cuccaimhoz? 128 GB-os a tárhelye, ennek egy részét ki tudnám használni. De nem tudom mit merjek (vagy mit ajánlatos) rajta hagyni, és mit nem.


Vannak olyan applikációk, amik még a névjegyzékhez is hozzá akarnak férni. Melyeket telepítsem, és melyeket ne (az alapján, hogy mihez akar hozzáférni)?


Mindegyik garantálja, hogy nem élnek vissza vele, és hogy nem kerül harmadik fél kezébe, de ha valaki csinál egy kis játékot mobilra, ami hozzáfér pár dologhoz (különben nem indul el), azt lehet, hogy 3 városnyival arrébb csinálta egy 17 éves programozó srác. Nem gondolom, hogy visszaélés lenne, nem feltételezek rosszat, főleg ha az adott programot letöltötték már 1-2 millióan, és még nem volt probléma. De értitek. Nem tudom hogy döntsek, mert igazából erről még senkivel sem beszéltem, és mástól sem hallottam ezt a témát, mintha senkinek sem lett volna még gondja. De már láttam 17 évest is, aki csinált mobilapplikációt (oké, elég egyszerűt, de akkor is). Nem tudom, hogy az applikáció készítője mikor mit tud garantálni.


2020. ápr. 9. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Az engedélyeknek általában egyszerű és ésszerű oka van. A Play-on az app lapján alul fel van sorolva, néha a fejlesztő a weblapján is írja, mi miért kell.
2020. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Felsorolva fel vannak, de hogy melyik miért kell, az nincs ott.
2020. ápr. 9. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen app.


Pl egy zenelejátszó értelemszerűen kérni fogja az engedélyt a hangfájlokhoz.

2020. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 descent válasza:
Ha nem bízol meg az appokban, akkor ne tárolj érzékeny adatokat a telefonodon. Egyébként sem célszerű. Csak olyan adat legyen ott, amit nem bánsz, ha nyilvánosságra kerül, vagy elvész örökre.
2020. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!