Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A hangfelvétel visszahozható?

A hangfelvétel visszahozható?

Figyelt kérdés
Elindítottam egy hangfelvételt a telefonon, magára hagytam egy kicsit, majd mikor újra ránéztem azt írta ki, hogy írjam be a pin kódot, vagyis valamitől újraindult a telefon. Gondolom amíg folyamatban van a felvétel azt közben a telefonra menti. Ebből gondolom, hogyha most nem elérhető a fájl, valahol attól még a telefonon rajta kell, hogy legyen. Törölt fájloknál ez megoldható,még ha nehezen is, de vajon ilyen esetben is elő tudom hozni a fájlt?

2020. máj. 10. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

"Gondolom amíg folyamatban van a felvétel azt közben a telefonra menti."

Tévedés, csak akkor menti el, ha végeztél vele.


"Ebből gondolom, hogyha most nem elérhető a fájl, valahol attól még a telefonon rajta kell, hogy legyen."

Nincs rajta.


"de vajon ilyen esetben is elő tudom hozni a fájlt?"

Nem.

2020. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
79%

"Gondolom amíg folyamatban van a felvétel azt közben a telefonra menti."

RAM-ba menti, ahonnan újrainduláskor elszáll.

Sőt, létezik olyan is, hogy szépen telik a RAM, míg egy hibás memóriacellán elhasal a rendszer.

Mondhatni, végeztél egy RAM-tesztet, amin elbukott a gép.

Természetesen, így látatlanban semmi nem biztos, csak hipotézis.

2020. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 -es és #2 -es, sajnos nincs igazatok.

Egy rendszer sem csinál virtuális fájlt egy egyszerű hangfelvétel kedvéért a RAM -ba, hogy a felvétel végén azt egy valódi fájlba átírhassa...


A kérdés inkább az, hogy milyen hangrögzítő és az hová/milyen módon írja a megkezdett hangfájlt?


Itt több eshetőség is számításba jöhet, melyek némelyike esetén a töredékfájl még menthető. Ezek:


A) Ha a hangrögzítő a belső/külső tárhelyen hozott létre ideiglenes fájlt, más kiterjesztéssel (vagy kiterjesztés nélkül), mint amit az adott konténer eredetileg szokott kapni, akkor csak annyi a felhasználó dolga, hogy megkeresi a fájlt (néhány fájlkezelő alkalmas dátum intervallum alapján történő keresésre), majd azt legjobb esetben egyszerűen átnevezve megkapja a félkész felvételt.


B) Az A) lehetőségben leírtakon túl a fájl (a konténer sajátosságai miatt) lezárást is igényel (ez nem túl gyakori hangfájlok esetén), amit néhány konvertáló alkalmazás is meg tud oldani.


C) Az alkalmazás saját 'külső adatai' közzé (belső tárhelyen "Android" mappában "data" mappán belül az alkalmazás csomagazonosítójával megegyező nevű mappában) hozott létre ideiglenes fájlt egy ".nomedia" nevű fájl társaságában, akkor az A) lehetőség elvileg erre fényt derít(het), de itt a legtöbb média lejátszó nem fogja felismerni a ".nomedia" fájl miatt, ami arra készteti az Android rendszert, hogy onnan ahol ilyen fájl van, ne olvasson be média fájlokat. Ebben az esetben a fájlt át is kell helyezni és talán a B) lehetőségben részletezett lezárást is igényelheti a fájl.


Azon lehetőségeg, amiket egy átlag felhasználó már nem tud megoldani:


1) A hangrögzítő a fájlt a 'belső adatai' közé menti, ami az alkalmazáskezelőn belül az adatokra vonatkozó tárhelyet jelenti. Ezt a tárhelyet root jogosultság nélkül csak az adott app tudja olvasni (és persze írni is, viszont a rendszer tudja törölni felhasználói utasításra). Innen csak az adott alkalmazás lehet képes root jogok nélkül helyreállítani a félkész felvételt, már ha erre egyáltalán tartalmaz funkciót, amit erősen kétlek. Sajnos a legtöbb programozó ilyesmire nem fordít energiát.


2) Ha az 1) -es lehetőség alapján a hangrögzítő a saját belső adatai közé mentette ideiglenes fájlként a félkész felvételt, előfordulhat hogy a következő indításkor azt ideiglenes fájlként (azaz szemétként) felismerte és a felhasználó megkérdezése nélkül törölte. Ilyen esetben a fájl már nem állítható vissza, mert az alkalmazás átírta (felülírta) a saját belső adatait...



Gyanítom, van a készüléken egy megkezdett töredékfájl egy ".nomedia" fájlt is tartalmazó mappában, ahová eredetileg is írta azt a hangrögzítő (az én telefonomon több hangrögzítő is közvetlenül írja a fájlt, RAM -ot nem használnak ilyen célra).

2020. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!