Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaptam a lányomtól egy Honor...

Kaptam a lányomtól egy Honor 9-et mert felfújta az akksit,Ok kicseréltem,de ezt is kinyírja.A gyanúm az lehet a probléma,hogy gyorstöltésen nyomja végig,olyan mintha nem lenne töltésszabályozás,vagy nem jól érintkezik az alappal az akksi?

Figyelt kérdés

#Honor 9 #Töltésvezérlés
2020. máj. 17. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Eredeti vagy utángyártott akku?
2020. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Lényegtelen.

Nem az akku hibája ha a telefon tönkreteszi.

Vagy nézesd meg szervizben, vagy dobd el.

2020. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

A töltés gyorsasága a melegedést befolyásolja, ezt egyrészt érzetheted is, hogy mennyire melegszik, ugyanakkor le is szokott kapcsolni egy ponton.

Felfúvódás esetén viszont ellenőrizni kell a töltési végfeszültséget, ami ennél az akkunál 4,4 V.

Ha feljebb tölt a telefon, az a töltésszabályzó problémája.

2020. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%
Vagyis érezheted.
2020. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

P9-eseben cseréltem akkut, mert 3 év után már gyorsan merült. Az eBayen, Kínából rendelt, kb 8 hónap után ugyanúgy felfúvódott, mint a kérdezőé. Utána mivel sürgősen kellett, ezért a Németektől rendeltem, az meg bírja már 1,5 éve, pedig a gyerek nyúzza rendesen, és gyorstöltéssel tölti akár naponta 2x is. Kinézetre mindkettő akku ugyanúgy nézett ki mint amit kiszedtem. Telefont pedig annó újan vettem.

Szóval igenis számít, hogy milyen akku került bele. Meg ezeknek az aksiknak elég lehet ha kap egy pofont a telefon hátulja.

2020. máj. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy eredetinek mondott EMAG-ost és egy kínai utángyártottal ugyanígy jártam,50% feletti töltöttségnél is gyorstöltést csinált,ami úgy olvastam kémiailag tönkreteszi az akksit
2020. máj. 17. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyorstöltés, hanem a bekövetkező melegedés teszi tönkre az akkut, illetve a töltésszabályozót is tönkreteheti (Szervizmérnök úr tudása alapján).

Egyébként ahogy töltődik, egyre lassabban tölt.

Ha nem sietős feltölteni, dugd rá egy sima töltőfejr, és nem lesz gyorstöltés.

2020. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

Noha nem pont arra gondoltam, de előfordulhat éppen, töltésszabályzók néha tönkremennek egyébként is. Ha meg nagy a terhelés (áram és hőmérséklet), az csak rontja az esélyeket.

De arra próbáltam kilyukadni, hogy az adott esetben nem feltétlenül a gyorstöltést hibáztatnám, ami egy hosszabb folyamatban nyírhatja ki az akkut anélkül is, hogy felfúvódna.

Lényeges a feszültség ellenőrzése töltés alatt, a végén, hogy meddig megy fel.

Meg az is előfordulhat, hogy a telefon betartja a 4,4 V korlátot, csak az akku nem bírja ki, mert nem olyan minőségű.

Régen 4,1 V, majd sokáig csak 4,2 V-os akkuk voltak. Addig finomítottak az összetételen, hogy bírja ki a 4,35, majd 4,4 V-ot is, mert így több Wh energiát lehet belepréselni.

Csak ennek azért lehetnek hátulütői is, ha nem sikerül megfelelő minőségben legyártani, esetleg nem bírja ki ezt az emelt feszültséget.

2020. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!