Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 11 törött képernyő!...

IPhone 11 törött képernyő! Tapasztalat a javításban?

Figyelt kérdés
Két hónapos telefon, volt rajta fólia, az alja mégis betört teljesen. Funkcióban nem tapasztaltam változást. Amik meg vannak adva az Apple honlapján üzletek, jelenleg zárva vannak a covid miatt. Valakinek van tapasztalata, mennyiért csináljak? Erre nem érvényes sajnos a garancia, szeretném minél olcsóbban megúszni (igen, iPhonera volt pénzem, a javításra már nincs, csóró egyetemista vagyok, alacsony munkabéres gyakorlati hellyel) de ha máshol csináltatom, akkor elvész a két éves garanciám.

2020. máj. 25. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, magára a kérdésedre nem tudom a választ, de érdekel, hogy milyen fólia volt rajta? Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a kis pultban embereket cseszegetős folyékony fóliások (mindig más márkanévvel persze) egy nagy átverés. Nekem azzal karcolódott is meg tört is be a képernyőm, kb 40 centiről esett le. Ők ott a bemutatón kb kalapáccsal ütik, meg simán dobálják a földre és garantálják, hogy nem lesz baja. Majd amikor legközelebb megállítottak, mondtam, hogy kössz, de ez volt rajta és betört... akkor jöttek azzal, hogy: hát biztos nem jól rakták fel stb... erre én: ti raktátok fel. Erre ők: igaziból mély hallgatás, én pedig egy gúnyos mosollyal, látva hogy hallották elegen továbblibbentem.

Apámnak szintén betört ugyan azzal a folyékony üveges nyavalyával.

2020. máj. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a nem hivatalos apple szerviz nem tudni milyen alkatrészt épít be.

a hivatalos szervizek Apple alkatrészekkel dolgoznak (a hibás alkatrészt vissza is kell küldeniük az Applenek) Hivatalos gyári eszközökkel végzik a javítást.

Egy ilyen új telefonnál ha drágább is, inkább ezt választanám. És ahogy írod a gari sem mindegy...

3-4 éves telefonnál már nem érdekelne annyira mit raknak bele.


Sajnos nem olcsó a javítás


iStyle:

"Sérült, törött iPhone-kijelzők cseréje

Az iPhone-ok kijelzőcseréjét az Apple külföldi szervizbázisán végzik, így ezt a szolgáltatást 1-2 hét átfutási idővel tudjuk vállalni. Amennyiben az Apple egyéb hibát is felfedez a javításra leadott készüléken, fődarabcsere igényelhető, ennek árait lásd a „Fizetős készülékcsere díjak” táblázatban.

...

iPhone 11 80 900 Ft"



Az idoki-nál:

iPhone 11 kijelző csere (érintő panel+LCD) gyári alkatrésszel 89.900Ft

iPhone 11 kijelző üveg csere 79.900Ft


szóval a nem hivatalos sem olcsóbb...

2020. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1. Kipróbáltam többféle fóliát már a drágábbtól az olcsóbbig, és az a tapasztalatom, hogy ugyanarra képes mind. (Lehet tévedek, laikusként gondolom ezt)

Az előző iPhoneomon is évekig 400 forintos AliExpresses fólia volt, és egy karcolás sem volt rajta, pedig leesett párszor (persze a fólia betört párszor, de a telefon nem)

Ezen is alis fólia volt, ráadásul tényleg nagyon vigyáztam rá

2020. máj. 25. 13:35
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 köszi, én is hasonló árakat találtam nem hivatalos üzletekre. Oh te jó ég, sokba fog ez fájni 😅
2020. máj. 26. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezért nem fóliázok, hanem üveget rakok rá.

Még az 1 dolláros üveg is többet ér mint bármelyik fólia.

2020. jún. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!