Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen felsőkategóriás telefon...

Milyen felsőkategóriás telefont érdemes venni 200-230 ezer Forint közt?

Figyelt kérdés

Ettől többet nem szívesen szánnék rá, mert ezt is sokallom, de mindig is ki akartam volna hosszabb távra (2-3 év) egy felsőkategóriás telefont. Igaz jelenleg egy iPhone 6s-em van, ez is már 4 éves. Ezt anno már 200 ezer alatt vettem jóval.


A mobilpiacon elszálltak az árak, meg a forint is gyenge, így ezért a pénzért nem feltétlen idei csúcsmodellben gondolkozok, hanem tavalyi is szóba jöhet. A lényeg, hogy minimum 90 HZ kijelző már legyen benne.


Amúgy a Xiaomi Mi 10-et meg lehet éppen csípni 226 ezerért már egy normálisnak mondható gsm boltban, de nem tudom várjak-e vele, hátha lemenne még vagy 20 ezret az ára egy hónap alatt. Habár ez a várakozás is olyan, hogy láttam már arra példát, hogy 200 ezerről felment 220 ezerre az ára, nem pedig lefele. Szóval mostanság kiszámíthatatlan. Régebben tudtam, hogyha megjelenik valami 300 ezerért, akkor az 2-3 hónap múlva már 250 alatt lesz. Erre most nem nagyon érdemes számolni szerintem.


Amúgy ennyiért még szóba jön a Google Pixel 4, OnePlus 7t, OnePlus 7 pro (csak a 7 pronak elvileg nagyon gyenge a kamerája, ahogy láttam tesztfotókon). Esetleg Samsung Galaxy s20 is karcolja, bár kicsivel drágább. Huawei p40 lenne még, ami belefér, csak ott meg a GMS hiánya zavaró.


Aztán van még a Realme X2 Pro, bár az meg műanyag hátlap, ami kicsit már zavar 100 ezer forint felett, meg a kamerája sem a leghíresebb, de 160 ezer forint környékén megkapta a 90 hz-t. Csak azt mondják, hogy a Realme-nek nincs még itthon hivatalos képviselete, és ezért macerás a szerviz, erről nincs sok infóm.


Melyik érné meg ezek közül? Én egyelőre a Xiaomi felé hajlok, elvégre az idei modell, 8k videót is tud, és nagyon szépre sikerült jó kamerával.



2020. jún. 1. 09:49
A kérdező szavazást indított:
Google Pixel 4
Xiaomi Mi 10
OnePlus 7 pro
OnePlus 7T
Realme X2 pro
Samsung Galaxy S20
Huawei P40
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezek közül, az Mi 10-et venném. A Realme is jó vételnek tűnik.
2020. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Egyiket sem. 100 000 felett nem veszünk telefont.
2020. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Na ebben a gondban vagyok én is. Idáig mindig Huaweit vettem a legújabbat és ennyi. Még akkor volt samsungom mikor galaxy ace4 volt, vagy 7-8 éve

Most nem vehetek Huaweit mert gsm nélkül nem tudok létezni. Mókolni meg nem akarok, nem azért veszek telefont, hogy még otthon ügyeskedjek.

Samsungról sokat olvasom, hogy gyengék aksiban és gyorsan törik.

Nekem olyan telefon kell aminek sokáig bírja az aksija, bírja a használatot.

2020. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
26%
IPhonet.
2020. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
A kínai márkákból egyiket sem venném...Samsung,pixel...
2020. jún. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
31%

Előző válaszoló, én még a Huaweit tenném hozzá, bár így a Google nélkül nem biztos, hogy olyan jó, mint az előző széria. Vagy Samsung, bár az én régim gyorsan merült egy idő után, de az nem felsőkategóia volt.

Remélem segítettem.

2020. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
46%
#5, a Samsung koreai😄
2020. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. IPhone-t többet nem veszek szerintem. Elég volt belőle. Nem azt mondom, hogy nem volt jó a rendszer, de elég zavaró a sok korlátozás, meg 4 év után nagyon unom, hogy feloldás után mindig ugyanazt az elrendezésű ikonos kijelzőt kell bámulni, amit jobbra meg balra húzogatok. Se egy normális widget, se egy változtatható design. Mellesleg nem tudom mi van mostanában az appokkal, de tiszta bugos a facebook, Messenger, instagram, meg 1-2 másik app is, és rengeteg helyet is foglalnak. Az meg egy vicc, hogy 2020-ban a 3-400 ezres Pro telefonjuknak 60 Hz-es kijelzője van, amikor más gyártó már 100 alatt beleteszi a 90 Hz-t, az aktuális csúcsmodelleknél pedig már alap. Az OnePlus, Google Pixel-nél már tavaly is alap volt.

Egyébként mi a probléma a kínai telefonokkal? Valaki írta, hogy nem venne olyat. Máskor csak jókat ír mindenki a Xiaomiról.

2020. jún. 1. 11:12
 9/15 szántóvető ***** válasza:

[link]

vannak előnyök-hátrányok,nyilván a felhasználótól függ hogy melyiket részesíti előnyben.és ez nem az s20 5g készülék.

2020. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
5 ös vagyok ,látom az értő olvasás képességének hiánya miatt sikerült lepontozni a válaszomat...Gratulálok...
2020. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!