Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mennyire helyén való?

Ez mennyire helyén való?

Figyelt kérdés

Rendeltem a netről egy telefont, időben meg is érkezett (tegnap).

A problémám annyi, hogy kártyafüggetlen lévén nem ismeri fel/zárolja a SIM kártyát. Eddig ezt egy telefon sem csinálta nálam. A másik, hogy külföldi töltőt adtak hozzá, ergo ez itthon nálam használhatatlan.

De ha ez még nem volna elég, észrevettem azt, hogy a dobozán egymáson 3 db matrica van, ami azt jelenti (gondolom én laikus fejjel), hogy háromszor felbontották a dobozt. Felhívtam a boltot ahonnan vettem, azt mondták, hogy ők erről a SIM kártya zárolásáról nem tudnak semmit/nem is hallottak még ilyenről. Vissza kell küldenem a futárral és állítólag küldenek helyette másikat. Hogyan lehetséges ez, hogy egy Magyarországon forgalmazott telefonhoz külföldi töltőt adnak? Őszintén érdekelne.


2020. jún. 4. 06:25
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanilyen telefontöltőt küldtek a dobozában:


[link]

2020. jún. 4. 06:31
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Ez amerikai csatlakozó úgy sikerült a telefonhoz adni hogy trükköznek próbálják a legolcsóbban szerezni aztán előfordulnak ilyen bakik.
2020. jún. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy erről van szó. Gyanús volt nekem az, hogy a doboz mindkét oldalán egymáson 3db matrica van. Ezek szerint én voltam itthon a negyedik, aki ezt a dobozt kinyitotta.

Ki tudja, hogyan csere-berélgetik a telefont meg a hozzá tartozó kiegészítőket.

2020. jún. 4. 07:50
 4/23 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehetséges ez, hogy egy Magyarországon forgalmazott telefonhoz külföldi töltőt adnak?"

úgy, hogy átvertek!

ez nem magyarországon forgalmazott telefon!

jobb esetben szürkeimportos, rosszabbikban meg lopott.

ide a rozsdás bökőt, hogy garancia sincs rá, vagy max úgy, ha kiviszed amerikába....

CE jelzős van egyáltalán a dobozán? Ha nincs nem csoda ha nem fogadja el a SIM kártyát.


A zárolás alatt mit kell érteni? A PIN kódot még azért kéri? vagy azt sem?

2020. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem értelek kérdező. Hiszen tízezer forinttal olcsóbban tudtad megvenni, mint ha hivatalos helyen vetted volna! Ez a kis macera megér ennyit, nem?!
2020. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem amerikai, hanem UK töltő. Ugyanúgy 230V, csak ormótlan nagy csatlakozó. Mellesleg mivel úgyis microUSB, bármelyik USB töltővel használhatod.
2020. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ne haragudj de utána is olvastam hogy még biztosabb legyek benne. És miért mondod hogy ezzel meg azzal dugja össze hogyha alapból átrázták a palit és csak normális telefont vagy a pénzét akarja?
2020. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul néztél utána. Ugyanis a képen UK dugó van, amit Európában két helyen használnak: Az egyesült királyságban és Máltán. Mindkét helyen voltam, tehát kézzel fogható tapasztalatom van.

Az USA dugóban vékonyabb csatlakozók vannak és függőlegesen állnak, nem vízszintesen.

2020. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Honnan rendelted?
2020. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Van rá garancia. 24 hónap.


"Nem értelek kérdező. Hiszen tízezer forinttal olcsóbban tudtad megvenni, mint ha hivatalos helyen vetted volna! Ez a kis macera megér ennyit, nem?!"

Nem, mert azt gondolom, hogy a pénzemért a SIM kártyát el kellene fogadnia a telefonnak.


A PIN kódot kéri, és utána írja ki, hogy kéri a sim hálózati függetlenítő pin-kódját. De, hogy az mi a pék f.@sza, azt nem tudom.

Ezért zárolja a SIM kártyát.

2020. jún. 4. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!