Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha így használom a telefont,...

Ha így használom a telefont, az hosszútávon okozhat-e bármi bajt?

Figyelt kérdés
Na szóval, van egy 7 éves, android 4.0.4-es noname telefonom, ami tökéletesen megfelel asztali órának, digitális képkeretnek, stb. Korábban egy tabletet akartam erre használni, de mivel napokon keresztül töltön volt non-stop (a kijelző pedig úgy volt beállítva, hogy soha ne aludjon el) és egyszer arra keltem reggel, hogy a tablet ki-be kapcsolgat, és nem veszi a töltést. Szétszedtem, az akkut kipróbáltam más készülékkel, de nem vette úgy sem a töltést, nyilván zárlatos lett a napokon keresztül történő töltés miatt. Most viszont ezt a régi androidos mobilt használom erre, de más módszerrel oldom meg a tápellátását, egy olyan trükkel, amit a YouTube-on láttam: [link] A videóban ugye az látható, hogy az akku csatlakozóira ráforraszt vezetékeket, és usb töltőről táplálja, és így nem kell bele az akkumulátor. Én ugyanezt megcsináltam (a töltő 5V 1A teljesítményű) és már lassan 24 órája üzemel így a telefon. Se a telefon, se a töltő nem melegszik nagyon, épp langyos csak, szóval nem fogyaszt sokat a telefon (ha lemerült telefont töltök azzal a töltővel, akkor viszont felforrósodik). Szóval az lenne a kérdésem, ha ez így teljesen müködőképes, és elvileg 3.5V-tól 6.3V-ig működik a telefon az akku csatlakozóján át táplálva (bár 5V-nál többet nem mernék adni neki), a lithium akku meg 4.2V-os, ha 100%-on van a töltés. Tehát, ha nem melegszik jelentősen se a telefon, se a töltő, és teljesen jól működik így, akkor az azt jelenti, hogy használhatom így továbbra is?

2020. jún. 7. 20:46
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszel digitális órát? Hosszútávon olcsóbban kijönne
2020. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értem én hogy nem vagy te sem gazdag, és nem feltétlen akarsz minden apróságra beruházni, de ne menj el a mérleg túlsó oldalára. Én örülök, hogy az elektrotechnika felé nagyon érdeklődsz, és szereted megoldani magad a helyzeteket, dolgokat, de nem éri meg.


Néha egyszerűbb a zsebedbe nyúlni, és azt mondani : "Kifizetem, mert csak az időm és energiám nem örök. Nem éri meg ilyen aprósággal foglalkoznom."

2020. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Kutya baja, nem lesz.
2020. jún. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen 0 HUF -os projekt esetén egy diódát pakolnék még bele az áramkörbe (amit valamiből kiforrasztottam), mert kb 0.6-0.7V feszültség esés van rajtuk, így már közelebb lenne a fesz szint ahhoz a bizonyos "4.2V" -hoz (ami egyes akkumulátorok esetén akár 4.4V is lehet), ami a tele töltött akku kapocs feszültsége...

(Megjegyzem, vannak már jelentősen hatékonyabb diódák is, amiken közel 0V a feszültségesés...)


Persze ezt mind úgy, hogy az 5V -os dugasztápra sorosan a diódával lenne kötve egy döglött akku védőáramköre, ami a készülékre csatlakoztatható forrasztás nélkül is. Mindezt persze csak hobbiból tenném, nem azért, hogy huzamosabb ideig így üzemeljen. Akkor már inkább egy step-down modul, kerek 4V -ra szabályozva, az biztos nem árt egy olyan eszköznek sem, amiben 4.2-4.4V -ig tölthető lítium akkumulátor van. Illetve csak párszáz forint és van egy üzembiztos tápod a készülék számára. Ennyi beruházást ér meg szerintem csak egy ilyen projekt.

Viszont akkor már a nagyobb kijelzővel rendelkező tablet is lehet(ne) a dugasztáp -> step-down modul -> akku-védőáramkör -> készülék elrendezésű "barkácsolás" végeredménye is. Hiszen azt írtad, döglött az akkumulátora, de előtte működött. Mért nem azt használod? Hisz (gondolom) nagyobb is a kijelzője...


Ilyesmivel oldanám meg:


[link]

+

[link]


(A modulon a potit lecseréled, hogy pontosabban szabályozható legyen, beállítod 4V -ra, aztán mehet az akku-cella helyére a védőáramkörön).


Kiszállítással együtt már komolyabb összeg (mint amennyit ér), de ha gyorsan kell, ithonnról vásárolva a leggyorsabb...

2020. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!